110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

Функціонування ветеранських госпіталів (№5384 від 15.04.2021)

Повна назва. Проєкт Постанови про заходи щодо забезпечення належного функціонування госпіталів ветеранів війни та удосконалення надання медичних послуг ветеранам війни

Номер і дата реєстрації: 5384 від 15.04.2021.

Ініціатори: Зінкевич Яна Вадимівна, Королевська Наталія Юріївна, Цимбалюк Михайло Михайлович, Бондар Віктор Васильович, Кулініч Олег Іванович та інші (IX скликання).

Фракції: ПП “Європейська солідарність”, ОПЗЖ, “Батьківщина”, “За майбутнє”, група “Довіра”, “Слуга народу”, позафракційні депутати.

Мета: забезпечити належне функціонування госпіталів ветеранів війни та впровадити “Єдиний пакет медичних послуг для ветеранів війни”.

Зміст

  1. КМУ пропонується подати на розгляд пропозиції щодо внесення змін до Державного бюджету України на 2021 рік у частині запровадження окремої бюджетної програми фінансування госпіталів ветеранів війни з метою розвитку їхньої матеріально-технічної бази для забезпечення відповідності вимогам до надання гарантованих медичних послуг відповідно до Програми медичних гарантій.

Довідково: у проєкті Програми медичних гарантій на 2021 рік передбачено 35 пакетів медичних послуг, у тому числі пакет вакцинації від COVID-19. Три пакети медичних послуг нові, ще п’ять — виокремлені з існуючих пакетів медичних послуг.

  1. Пропонується також утворити міжвідомчу робочу групу для створення “Єдиного пакету медичних послуг для ветеранів війни” та недопущення закриття профільних закладів.

Техніко-юридичне зауваження: проєкт постанови містить згадку про поняття “Єдиний пакет медичних послуг для ветеранів війни”, але його зміст можна визначити лише з пояснювальної записки: у зазначений пакет медичних послуг пропонується включити наступні пакети:

  1. Амбулаторно-поліклінічна допомога;
  2. Хірургічні операції в стаціонарних умовах;
  3. Стаціонарна допомога без проведення хірургічних операцій;
  4. Стоматологічна допомога;
  5. Медична реабілітація пацієнтів з ураженням опорно-рухового апарату;
  6. Медична реабілітація пацієнтів з ураженням нервової системи;
  7. Стаціонарна паліативна медична допомога;
  8. Психологічна допомога;
  9. Фізіотерапевтична допомога. 

Окрім того, проєкт не містить фінансово-економічного обґрунтування. 

Переваги: документ наголошує на необхідності формування комплексного підходу до відновлення здоров’я ветеранів війни та пропонує розроблення Єдиного пакету медичних послуг для ветеранів.

Недоліки: у пояснювальній записці проєкту зазначено, що його необхідність виникла через ігнорування КМУ постанови ВРУ № 706 “Про недопущення зупинення функціонування госпіталів ветеранів війни під час запровадження другого етапу медичної реформи”, яка встановлювала відтермінування участі госпіталів ветеранів війни в новій системі фінансування, що здійснюється через НСЗУ, на один рік, проте це не було реалізовано. 

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати після доопрацювання.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]