[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Повна назва. Проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” (щодо збільшення фінансування першочергових соціальних видатків)
Номер і дата реєстрації: 6006 від 08.09.2021.
Ініціатори: Порошенко Петро Олексійович, Геращенко Ірина Володимирівна, Герасимов Артур Володимирович, Южаніна Ніна Петрівна, Павленко Ростислав Миколайович та інші (IX скликання).
Фракція: ЄС.
Мета: забезпечення фінансування першочергових соціальних потреб держави.
Зміст
Позитив: проєкт ураховує принцип розподілу гілок влади та взаємного контролю органів державної влади.
Негатив: як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту, до Дня Незалежності 24.08.2021 року Україна отримала від Міжнародного валютного фонду (МВФ) 2,7 млрд доларів у рамках програми спеціальних прав запозичень. Незрозумілими залишаються джерела покриття видатків, які перевищують указану суму.
Довідково: спеціальні права запозичення (СПЗ) — резервний та платіжний засіб, що емітується Міжнародним Валютним Фондом (МВФ). Існує лише в безготівковій формі у вигляді записів на банківських рахунках. З моменту завершення Революції Гідності, з урахуванням трьох програм МВФ Stand-by 2014-2020 років, а також Механізму Розширеного Фінансування (EFF), Україна отримала фінансову підтримку від МВФ загальним обсягом 16,61 млрд дол. США (11,65 млрд СПЗ). Загалом у рамках співробітництва з МВФ Україна отримала 23,910.76 млрд СПЗ (еквівалент 35 млрд дол. США).
Техніко-юридичне зауваження: проєкт може потребувати погодження експертів МВФ.
Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]