110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення належного повідомлення учасників судового процесу та направлення копій судових рішень (№4360 від 11.11.2020)

Ініціатори: Стефанчук Микола Олексійович, Шпенов Дмитро Юрійович, Ватрас Володимир Антонович,  Клочко Андрій Андрійович, Дирдін Максим Євгенович, Калаур Іван Романович, Вельможний Сергій Анатолійович (IX скликання).

Суть: проєкт створює передумови для посилення електронного документообігу в адміністративному, цивільному та господарському судочинстві.

Зміст 

Вручення судових рішень здійснюватиметься шляхом надсилання на електронну пошту (рекомендованим листом отримання можливе лише за заявою особи або у випадку відсутності електронної пошти). На електронну пошту можуть бути доставлені виклики, повістки та інші процесуальні документи.

Позитив: законопроєкт передбачає спрощення документообігу, більш оперативний порядок отримання інформації учасниками справи та зменшує витрати суду на  відправлення кореспонденції.

Негатив: особа, яка отримала процесуальний документ, зобов’язана негайно (письмово або телефоном) підтвердити таке отримання. Якщо протягом наступного дня від учасника процесу не надійшло підтвердження, секретар судового засідання складає про це довідку, що приєднується до справи. У такому випадку судове рішення уважається врученим із моменту складання довідки. Така норма потенційно ускладнює для учасника справи доведення реального часу отримання документу (наприклад, у випадку технічних проблем).

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]