[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Повна назва проєкту. Проєкт Закону про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2022 році для участі в багатонаціональних навчаннях
Номер і дата реєстрації: 6359 від 29.11.2021.
Ініціатор: Президент України.
Мета проєкту: схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2022 році для участі в багатонаціональних навчаннях.
Основний зміст: передбачає схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2022 році для участі в багатонаціональних навчаннях із підготовки підрозділів збройних сил: багатонаціональному навчанні “Об’єднані Зусилля – 2022”, українсько-американському навчанні “Репід Трайдент – 2022”, українсько-британському навчанні “Козак Мейс – 2022”, багатонаціональному навчанні “Світла Лавина – 2022”, українсько-польському навчанні “Сільвер Сейбер – 2022”, українсько-американському навчанні “Сі Бриз – 2022”, українсько-румунському навчанні “Ріверайн – 2022”, багатонаціональному навчанні “Кленова Арка – 2022” та багатонаціональному навчанні “Вікінг – 2022”.
Переваги: прийняття закону забезпечить виконання завдань у сфері безпеки і оборони в загальному контексті реалізації пріоритетного зовнішньополітичного курсу держави, підвищить ефективність реалізації національних програм щодо розвитку власних збройних сил, а також надасть можливість збільшити фінансові надходження до національної економіки за рахунок надання відповідних товарів (робіт, послуг) для підрозділів інших держав.
Висновок Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України проєкт закону, поданий Президентом України та визначений ним як невідкладний, за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу та в цілому.
Висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України. ГНЕУ не вбачає правових перешкод для прийняття законопроєкту та зауважило, що він відповідає вимогам пункту 23 частини першої статті 85 та статті 93 Конституції України, а також статті 8 Закону України «Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України».
Рекомендація Юридичної сотні: прийняти законопроєкт.
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]