110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про збір та облік   єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо забезпечення соціальних прав окремих категорій осіб (№3978 від 10.08.2020)

Ініціатор: Фріс Ігор Павлович (IX скликання)

Зміст. Проєкт №3978 пропонує доповнити перелік осіб, які можуть бути платниками ЄСВ на добровільних засадах та надати таку можливість особам, що перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці для догляду за дитиною або тим, які виховують дитину з інвалідністю (до досягнення нею 18 років).

Позитив: законопроєкт потенційно може покращити добробут фізичних осіб, які є платниками ЄСВ самостійно.

Негатив: законопроєкт, у разі його схвалення, матиме вплив на показники наповнення бюджету, проте не містить фінансово-економічного обґрунтування. Окрім того, проєкт не вирішує питання впливу добровільної сплати ЄСВ на пенсійне забезпечення таких осіб, зарахування вказаних періодів до страхового стажу. Законопроєкт надає можливість добровільно сплачувати ЄСВ особам, які виховують дитину з інвалідністю, незалежно від групи  інвалідності, проте не бере до уваги, що дитині не присвоюється група інвалідності взагалі.

Довідково: наразі добровільно сплачувати ЄСВ можуть особи, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити законопроєкт.

 

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]