[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Висновок до проєкту Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції” № 3131-д від 14.07.2020
Ініціатори законопроєкту: Заблоцький Мар’ян Богданович, Петруняк Євген Васильович, Мотовиловець Андрій Вікторович, Ковальчук Олександр Володимирович, Горват Роберт Іванович, Кулініч Олег Іванович, Гетманцев Данило Олександрович, Сова Олександр Георгійович, Воронько Олег Євгенійович, Рєпіна Елла Анатоліївна.
Суть законопроєкту:
встановлення механізму оподаткування доходів, отриманих фізичними чи юридичними особами в процесі використання земельних ділянок. Такий механізм має на меті стимулювати офіційне оформлення договору оренди земельної ділянки та забезпечити детінізацію виробництва сільськогосподарської продукції.
Зміни, що пропонуються:
Висновки до законопроєкту
Позитив: ліквідація тіньових відносин у використанні земель сільськогосподарського призначення; оподаткування доходів, одержуваних від такої землі, що стимулюватиме ріст економіки; рівні умови ведення бізнесу для всіх виробників сільськогосподарської продукції; залучення інвестицій.
Негатив: ППЗ для фізичних осіб – власників (зокрема й ветеранів війни), користувачів земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, що перевищують розмір 1 га (новий пп. 165.1.24), адже ці ділянки надаються для особистих потреб саме у розмірі до 2 гектарів. Законопроєкт не враховує особливостей сільськогосподарського виробництва, як-от: сезонність, залежність від погодних та біологічних факторів, специфіка окремих видів виробництва тощо. Посилення податкового тиску на малих виробників може змусити їх продавати або передавати в оренду земельні ділянки, що призведе до зростання безробіття у сільській місцевості, відтоку робочої сили за кордон, зниження конкуренції та монополізації сільськогосподарського виробництва тощо.
Позиція Юридичної сотні: відхилити.
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]