110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Повна назва: «Проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про громадянство України” щодо автоматичної втрати громадянства України у разі добровільного набуття громадянства держави-агресора – Російської Федерації»

Номер і дата реєстрації: №5822 від 23.07.2021

Ініціатори: Савчук Оксана Василівна, Піпа Наталія Романівна, Княжицький Микола Леонідович.

Фракції: «ЄС», «Голос».

Мета: автоматичне позбавлення громадянства України.

Зміст: проєкт пропонує визначити, що добровільне набуття громадянами України громадянства держави-агресора – Російської Федерації – є підставою для  автоматичної втрати громадянства України. Автоматична втрата громадянства України у випадках, визначених цією статтею, передбачає втрату громадянства України без видання відповідного указу Президента України. Датою припинення громадянства України у випадках, передбачених цією статтею, є дата набуття громадянства Російської Федерації.

Негатив: проєкт не враховує  іноземних громадян, які вже мають громадянство Російської Федерації та не можуть від нього відмовитись, оскільки, щоб відмовитись від громадянства Російської Федерації, потрібно відвідати державу-агресора, що може мати негативні наслідки  для іноземців, які брали участь в АТО/ООС. Ці особи в першу чергу претендують на отримання українського громадянства. 

Також проєкт залишає поза увагою інші держави, крім Російської Федерації, громадянство яких набувають громадяни України. 

Проєкт суперечить статті 25 Конституції України, у якій зазначено, що громадянин України не може бути позбавлений громадянства й права змінити громадянство. Крім того, законопроєкт суперечить чинному закону “Про громадянство України”, у якому зазначено, що законодавство України ґрунтується на одному з принципів неможливості позбавлення громадянина України громадянства України. 

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити законопроєкт.