110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Найбільш поширені організаційно-правові форми ведення бізнесу

У пам’ятці ви знайдете огляд переваг та недоліків різних форм провадження господарської діяльності. Підказки, яку організаційно-правову форму ведення бізнесу вам слід обрати з огляду на заплановану діяльність. Інформацію про механізм державної реєстрації суб’єктів господарювання, якщо ви вже наважились на практичні кроки юридичного оформлення вашої справи.

Сподіваємось, цей матеріал буде корисним широкому колу читачів. Хоча перш за все готували його для ветеранів та ветеранок АТО/ООС. Адже, повернувшись зі служби, вони стикаються з гострою проблемою професійної реінтеграції.

Одним зі шляхів її вирішення, на нашу думку, може бути започаткування цими людьми власної справи. Принаймні про це свідчить міжнародний досвід. У багатьох країнах світу започаткування ветеранами бізнесу є способом їхньої успішної соціально-економічної адаптації. Малі та середні “ветеранські підприємства” відіграють важливу роль у розвитку економіки. Саме тому в США, Великій Британії, Канаді існує безліч заходів державного та приватного характеру, які заохочують колишніх військових розпочинати власну справу.

Ми також віримо, що багато хто з ветеранів АТО/ООС зможе віднайти себе у мирному житті через підприємництво. За даними соціологічного дослідження “Життя після конфлікту”, проведеного Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні 2020 року, 38% побратимів та посестр виказали інтерес до започаткування власної справи. Хоча й зауважили наявність прогалин у знаннях із цієї теми.

Зміст

 1. Підприємницька діяльність: що це таке, переваги реєстрації підприємницької діяльності
 2. Які існують організаційно-правові форми господарювання та їхні особливості КВЕД: що це таке, приклади, як відкрити КВЕД
 3. Здійснення державної реєстрації фізичної особи-підприємця (далі – ФОП). Здійснення реєстраційних дій у державного реєстратора (державна реєстрація).  Хто має право реєструватися ФОП?
 4. Кому заборонено бути підприємцем? Що потрібно для реєстрації ФОП? Які документи потрібні для державної реєстрації ФОП? Як зареєструвати ФОП онлайн?
 5. Постановка на облік в органах Державної фіскальної служби України (ДФС)
 6. Загальна та спрощена система оподаткування: переваги та недоліки
 7. Порівняння груп спрощеної системи оподаткування. Податкова звітність. Подання податкової декларації. Наймана праця
 8. Порядок реєстрації ТОВ, реєстрація ТОВ онлайн. Підготовка та підписання документів для реєстрації ТОВ. Подача документів для державної реєстрації юридичної особи.
 9. Реєстрація юридичної особи
 10. Подача повідомлення про прийняття працівника на роботу
 11. Виготовлення печатки
 12. Відкриття юридичною особою рахунку в банківській установі
 13. Реєстрація юридичної особи платником ПДВ
 14. Реєстрація ТОВ платником єдиного податку
 15. Отримання довідки статистики
 16. Податкова звітність ТОВ

Частково вирішити цю проблему покликаний проєкт «All4One: комплексна програма психологічної та менторської підтримки ветеранів», який виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Один із напрямів її діяльності – розвиток навичок та можливостей для працевлаштування ветеранів.