110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Навчання, професійна адаптація, допомога на відкриття власної справи

У цій пам’ятці ви дізнаєтеся про державну цільову підтримку на навчання, програми соціально-професійної адаптації, допомогу від центру зайнятості на відкриття бізнесу, умови отримання ваучерів на перекваліфікацію від держави, альтернативні ресурси навчання, умови отримання професійної орієнтації.

На нашу думку, здобуття освіти, працевлаштування або заснування власної справи можуть сприяти ефективній соціальній адаптації ветеранів, їхньому подальшому переходу (реінтеграції) від військової служби до мирного життя та посиленню економічної спроможності суспільства загалом. Проте корисним цей матеріал буде не лише ветеранам, але й звільненим військовослужбовцям, котрі не брали участь в АТО/ООС, та будь-яким іншим особам.

Певні державні програми, що тут зазначені, поширюються на всіх громадян України, а також іноземців та осіб без громадянства. Зокрема, альтернативними ресурсами навчання може скористатись широке коло осіб.

Зміст

  1. Державна підтримка на здобуття освіти для ветеранів та постраждалих учасників Революції Гідності: Хто має право на таку державну цільову підтримку? В яких формах надається державна цільова підтримка? Порядок отримання підтримки: перелік документів та порядок вступу до закладів освіти.
  2. Професійна адаптація ветеранів та постраждалих учасників Революції Гідності: Що таке професійна адаптація, кому вона надається та якими органами здійснюється? Порядок отримання професійної адаптації 
  3. Право на отримання ваучера на підвищення кваліфікації, перекваліфікації: Умови отримання послуги. Алгоритм отримання послуги 
  4. Право на підтвердження результатів неформального навчання: Умови отримання послуги. Алгоритм отримання послуги 
  5. Допомога для організації власної справи від державного центру зайнятості: Умови призначення. Порядок отримання. 
  6. Альтернативні ресурси для навчання, перекваліфікації, відкриття власної справи.

Цей матеріал представлений у межах програми проекту «All4One: комплексна програма психологічної та менторської підтримки ветеранів», який виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Один із напрямів діяльності Програми є розвиток навичок та можливостей для працевлаштування ветеранів.