Наразі в Україні налічується приблизно 1,2 млн осіб, які мають ветеранський статус. Орієнтовно 400 000 з них є ветеранами АТО/ ООС. Питання, що стосуються соціального захисту та добробуту ветеранів, їхніх сімей та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», належать до компетенції Міністерства у справах ветеранів України.
Метою цього посібника є оцінка поточної діяльності Міністерства у справах ветеранів, підвищення її ефективності за допомогою використання спроможностей Проєктного офісу — незалежного експертного центру.
Створення Проєктного офісу дасть змогу забезпечити аналітичне підґрунтя для усіх напрямів підвищення добробуту ветеранів, їх соціального захисту та утвердження суспільної поваги.
Актуальність посібника зумовлена недосконалістю чинної системи державної підтримки ветеранів, можливістю її удосконалення шляхом створення аналітично-експертного інструменту — Проєктного офісу, який сприятиме посиленню ефективності роботи Міністерства у справах ветеранів України.
Посібник складається з підрозділів, що стосуються визначення проблем ветеранів в Україні, їх джерел та наслідків, оцінки поточної діяльності Міністерства у справах ветеранів України, обґрунтування створення Проєктного офісу, його концепції, структури, імплементації, пропозицій щодо вдосконалення роботи територіальних органів Мінветеранів.
Видання буде корисним насамперед для державних службовців, представників Міністерства у справах ветеранів України, громадських діячів та експертів, які залучені до надання послуг ветеранам та членам їх сімей, а також до реформування системи державної підтримки ветеранів в Україні.
Цю публікацію підготовлено Програмою НАТО з переходу з військової кар’єри на професійну цивільну Представництва НАТО в Україні в рамках підтримки Програмою НАТО розбудови інституційного потенціалу Міністерства у справах ветеранів України (Мінветеранів). Посібник розроблено з метою сприяння створенню Проєктного офісу Мінветеранів.
Думки, висловлені у цьому документі, належать його авторам: послу Валері Рачеву, пані Вікторії Івасик, пані Марії Звягінцевій.