110 000 ветеранів отримали допомогу в Юридичній сотні

Підтримати

Номер гарячої лінії:  0 800 308 100

Звільнення від ЄСВ на період карантину (№ 3824 від 10.07.2020)

Висновок до проєкту Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)” № 3824 від 10.07.2020 

Ініціатори: народні депутати Мезенцева Марія Сергіївна, Мельник Павло Вікторович, Сушко Павло Миколайович, Вінтоняк Олена Василівна, Кінзбурська Вікторія Олександрівна, Пуртова Анна Анатоліївна, Любота Дмитро Валерійович, Горенюк Олександр Олександрович, Одарченко Андрій Миколайович, Галайчук Вадим Сергійович, Здебський Юрій Вікторович, Гришина Юлія Миколаївна, Бакумов Олександр Сергійович.

Зміст: проєкт № 3824 від 10.07.2020 є технічним законопроєктом, який пропонує продовжити термін дії звільнення від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) для фізичних осіб-підприємців до червня 2020 року.

Нагадаємо, що в травні 2020 року ВРУ прийняла рішення звільнити від сплати ЄСВ до кінця травня 2020 року. Норма впроваджена як захід підтримки бізнесу під час карантину.

Зміни, що пропонуються: зміни до перехідних та прикінцевих положень Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо продовження терміну несплати єдиного соціального внеску.

Позитив: є підтримкою для бізнесу на час карантину.

Негатив: відсутнє фінансово-економічне обґрунтування. 

Позиція Юридичної сотні: підтримати.