110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо питань оподаткування операцій з ввезення на митну територію України транспортних засобів (№3825 від 10.07.2020)

Ініціатори: Богданець Андрій Володимирович (IX скликання), Бунін Сергій Валерійович (IX скликання), Соломчук Дмитро Вікторович (IX скликання), Третьякова Галина Миколаївна (IX скликання).

Суть: проєкт пропонує звільнення від оподаткування придбання автомобілів для осіб з інвалідністю

Зміни, що пропонуються:

Звільнення від оподаткування податком на додану вартість постачання легкових автомобілів, вантажопасажирських автомобілів-фургонів з об’ємом двигуна не бiльше як 3000 см3 або інших транспортних засобів тільки з поршневим двигуном внутрішнього згоряння з запалюванням від стиснення (дизелем або напiвдизелем), якщо ці транспортні засоби придбані власним коштом для осіб з інвалідністю І та ІІ групи, законних представників недієздатної особи з інвалідністю І та ІІ групи, законних представників дитини з інвалідністю І та ІІ групи при наявності медичних показань для забезпечення автомобілем і відсутності протипоказань до керування.

Такий транспортний засіб забороняється відчужувати протягом 5 років з дня державної  реєстрації (у випадку відчуження особа зобов’язана буде сплатити податок не пізніше дня відчуження транспортного засобу).

Позитив: особи, які мають медичні показання для забезпечення транспортним засобом, зможуть отримати його на пільгових умовах.

Негатив: у пояснювальній записці до проєкту №3825 зазначено, що “особи, які за власні кошти придбали автомобіль, автоматично втрачають право на безоплатне отримання автомобіля і   таким чином знімається навантаження на Державний бюджет України”. Проте сам законопроєкт не містить норм про втрату права на безоплатне отримання автомобіля, що потенційно може призвести до колізії правових норм.

Окрім того, законопроєкт пропонує поширити таку пільгу на законних представників дітей з інвалідністю І та ІІ групи, а відповідно до Постанови КМУ від 21 листопада 2013 р. № 917 “Деякі питання встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям” такі комісії визначають категорію “дитина з інвалідністю” або “дитина з інвалідністю підгрупи А”.

Позиція Юридичної сотні: законопроєкт потребує доопрацювання