Кабінет Міністрів України Постановою від 13 жовтня 2023 р. N 1084 вніс зміни до порядку протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та тими, які відсутні в Україні, а також спеціальними виробами для занять спортом громадян, які втратили кінцівки.
Порядок нейрореабілітації та надання грошової допомоги учасникам бойових дій для неї виключено з постанови.
Довідково: підстави та перелік медичних показань для отримання нейрореабілітації визначений у Наказі Міністерства оборони України 09 грудня 2015 року N 703.
Раніше Український науково-дослідний інститут протезування, протезобудування та відновлення працездатності, а також Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю отримували сприяння від МЗС у налагодженні контактів з провідними закордонними підприємствами, установами та організаціями для надання спеціалізованої допомоги з протезування та ортезування учасникам бойових дій, а також іноземними урядовими та неурядовими організаціями, які сприяють отриманню відповідної допомоги. Наразі ж цим будуть займатися МЗС спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю.
Критерієм визначення підприємства, якому будуть надаватися кошти для безоплатного протезування та/або ортезування учасників/учасниць бойових дій, стало включення Держлікслужбою до реєстру осіб, відповідальних за введення медичних виробів, активних медичних виробів, які імплантують, та медичних виробів для діагностики in vitro в обіг замість відповідності кваліфікаційним вимогам, визначеним Мінсоцполітики, як це було раніше.
Учасник/учасниця бойових дій може звернутися із заявою про забезпечення відповідним виробом через 12 місяців після проведення первинного протезування.
Заяву про забезпечення виробом можна подати без первинного протезування при ампутаціях верхньої кінцівки на рівні плечового суглоба, на рівні середньої та верхньої третини плеча, якщо наявні показання в індивідуальній програмі реабілітації, довідці лікарсько-консультативної комісії або рішенні військово-лікарської комісії.
Для перерахування коштів для забезпечення протезування та/або ортезування відповідно до рішення Мінсоцполітики може передбачатися попередня оплата на строк не більше ніж три місяці.
З початку російсько-української війни у 2014 році величезна кількість українських дітей постраждала від збройного конфлікту.
За даними платформи, що створена Міністерством реінтеграції разом з Національним інформаційним бюро за дорученням Офісу Президента України, з 24 лютого 2022 по 27 червня 2023 року 490 дітей загиблі, 1032 поранені, 632 зниклі, 19489 депортовані.
Наразі в Україні чинна Постанова Уряду від 5 квітня 2017 р. № 268 “Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів”.
Хто має право на статус, передбачений постановою?
Отримати статус можуть діти, які на час воєнних дій не досягли 18 років, і:
Якщо є кілька наслідків, буде визначатися обставина, яка мала найбільший негативний вплив на стан здоров’я та розвиток дитини.
Ким надається статус?
Органом опіки та піклування
або
Які документи потрібні?
свідоцтва про народження або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
документа, що посвідчує особу заявника;
документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини;
довідки ВПО;
паспорта у формі книжечки (за наявності);
паспорта ID або закордонного (за наявності);
витягу з реєстру територіальної громади (за наявності).
Якщо немає відомостей про задеклароване/зареєстроване місце проживання/перебування дитини або документів, можуть братися до уваги відомості, які містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, або документи про право власності батьків або дитини на рухоме чи нерухоме майно, або свідоцтво про базову загальну середню освіту, або атестат про повну загальну середню освіту, або документ про професійно-технічну освіту, або табель успішності, або учнівський квиток, або медичні документи, або свідоцтво про народження дитини.
Якщо дитина отримала поранення, контузію, каліцтво також подаються виписки з медичної картки дитини або консультаційного висновку спеціаліста, видані після медичного обстеження та лікування, із зазначенням діагнозу згідно з Міжнародною класифікацією хвороб та споріднених проблем здоров’я десятого перегляду, отриманих у період здійснення воєнних дій, збройних конфліктів.
Якщо дитина зазнала психологічного насильства, також подаються:
За умови інших обставин до основних документів додаються:
Хто подає документи?
Якщо немає документів, Нацсоцслужба не пізніше ніж через 5 робочих днів із дати надходження письмового запиту від законного представника надає інформацію.
Скільки очікувати розгляду заяви?
Рішення про надання або відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви.
Відмова може бути оскаржена в суді.
Повноліття не є підставою для скасування статусу.
Довідково. У Раді був зареєстрований проєкт 9495 від 13.07.2023, що стосується захисту прав депортованих, примусово переміщених дітей.
Довідково. Є справа № 360/3668/18, у якій Касаційний адміністративний суд дійшов висновку, що факт проживання на території проведення АТО не є достатньою законною підставою чи умовою для надання статусу дитини, що зазнала психологічного насильства внаслідок війни. Необхідним є наявність причинно-наслідкового зв`язку між воєнними діями, збройним конфліктом на території населеного пункту, та фактом настання обставин (насильство, каліцтво тощо), які мали негативний вплив на стан здоров`я та розвиток дитини.
Зі збільшенням кількості осіб з інвалідністю питання доступності транспорту для них , на жаль, стає більш актуальним. Наразі ефективність державної підтримки людей з інвалідністю, зокрема у сфері транспорту, залишається об’єктом уваги та обговорення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року № 999 “Деякі питання соціального захисту осіб з інвалідністю”.
Легковими автомобілями забезпечуються особи з інвалідністю, зокрема діти з інвалідністю, які мають право на отримання їх безоплатно або на пільгових умовах, є громадянами України і зареєстровані в Україні.
Зазначимо, що особи з інвалідністю, які проживають в установах соціального обслуговування на повному державному утриманні або перебувають у місцях позбавлення волі, автомобілями не забезпечуються.
Постанова чітко регулює це питання. Якщо в період перебування на обліку особа засуджена до позбавлення волі або почала перебувати на повному державному утриманні, то знімається з обліку.
За місцем реєстрації у структурний підрозділ з питань соціального захисту населення обласних і Київської міської держадміністрацій або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в АРК, областях, Києві та Севастополі.
Довідково. Для осіб з інвалідністю внаслідок поранення фінансування здійснюється за рахунок коштів, передбачених в державному бюджеті, та інших не заборонених законодавством джерел.
Для тих, хто має статус ВПО, є окремий порядок, затверджений наказом Мінсоцу 26.05.2017 № 877. ВПО треба звертатися до соцзахисту за фактичним місцем проживанням.
Документи зазначені в пункті 34 даної постанови. Деякі з них:
З ПОВНИМ ПАКЕТОМ ДОКУМЕНТІВ ОЗНАЙОМТЕСЯ В ПОСТАНОВІ.
Ні! Підставою для забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями є заява, документи, висновок МСЕК про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним залежно від умов забезпечення автомобілем.
! Незалежно від медичних показань мають право на забезпечення автомобілями:
На десятирічний строк без права продажу, дарування, передачі (у тому числі за довіреністю). Після закінчення цього строку можна користуватися автомобілем до отримання нового або повернути його.
Довідково. Датою забезпечення автомобілем вважається день отримання його на підставі акта приймання-передачі, виданого дилером підприємства — постачальника автомобілів для осіб з інвалідністю.
Особа з інвалідністю може мати в користуванні лише один автомобіль.
Органи соцзахисту організовують для осіб з інвалідністю (крім осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва) навчання водінню автомобіля в акредитованих закладах незалежно від форми власності та підпорядкування.
Навчання водінню автомобіля осіб з інвалідністю за рахунок коштів державного бюджету або коштів Фонду соціального страхування проводиться один раз з оплатою виходячи із середньої його вартості у відповідному регіоні, м. Києві, яка не може перевищувати двох з половиною розмірів мінімальної заробітної плати.
Якщо оплатили самостійно, вартість навчання компенсується, але враховуючи інформацію у абзаці вище.
На підставі заяви після закінчення десятирічного строку експлуатації на основі раніше виданого висновку МСЕК про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем, без повторного медичного огляду, але з обов’язковим урахуванням висновку лікувально-профілактичного закладу про спроможність особи з інвалідністю керувати автомобілем на момент прийняття рішення про забезпечення автомобілем, може відбуватися заміна автомобіля.
Для вирішення цього питання особи з інвалідністю (крім тих, кому групу інвалідності встановлено безстроково) проходять повторний огляд МСЕК після закінчення встановленого строку експлуатації автомобіля.
Якщо протягом 6 місяців повторний огляд не пройдено, людина знімається з обліку.
Відповідно до п. 41 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року № 999, за бажанням осіб з інвалідністю соцзахист може забезпечувати їх автомобілями, увезеними в Україну як гуманітарна допомога, без права продажу, дарування та передачі іншій особі.
Автомобіль, отриманий структурним підрозділом з питань соціального захисту населення як гуманітарна допомога для конкретної особи з інвалідністю, яка перебуває на обліку, видається безоплатно такій особі з інвалідністю (за її згодою або за згодою законного представника недієздатної особи з інвалідністю) незалежно від черговості на десятирічний строк, визначений з дати видачі, із зняттям з обліку.
Такий автомобіль видається за умови повернення.
Важливо зазначити, що автомобіль, отриманий в якості гуманітарної допомоги, переобладнується до потреб людини з інвалідністю за її рахунок.
Так само стати на облік, подавши відповідні документи та заяву. Зазначити про бажання отримати авто як гуманітарну допомогу.
Відповідно до ст. 6 Закону України “Про гуманітарну допомогу” гуманітарною допомогою можуть бути визнані автомобілі, які на момент увезення на митну територію України були виготовлені не більш як 8 років тому, з об’ємом двигуна не більше як 1800 куб. см.
Підставою для визнання допомоги гуманітарною є письмова пропозиція донора про її надання.
Підставою для здійснення гуманітарної допомоги в Україні є письмова згода отримувача гуманітарної допомоги на її одержання. Отримувач гуманітарної допомоги має такі самі права на її використання, що і набувач гуманітарної допомоги.
Змінювати отримувача та переадресовувати гуманітарну допомогу можливо лише за погодженням з іноземними донорами за рішенням уповноваженого державного органу з питань гуманітарної допомоги.
Конституція України встановлює наступні способи захисту прав і законних інтересів:
• Стаття 40 Конституції України: адміністративно – правовий спосіб захисту прав і свобод громадян через письмові або усні звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і
службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк;
• Стаття 55 Конституції України: судовий захист прав і свобод, який гарантується кожному громадянину і реалізується в встановленому в ст.1 Закону України «Про судоустрій» у формах цивільного, господарського,
адміністративного, кримінального, а також конституційного судочинства.
Під час дії особливого періоду визнані обмежено придатними можуть продовжувати службу, але не в ДШВ, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах. Військовослужбовці, визнані обмежено придатними, придатні до служби в частинах забезпечення, військкоматах, установах, організаціях, навчальних закладах. В індивідуальному порядку можуть установлюватися протипоказання по виду служби та виконуваній роботі (враховується військова спеціальність, займана посада, вік, тощо).
У разі встановлення обмеженої придатності під час залучення до не рекомендованого виду служби, необхідно ініціювати процедуру переведення за таким алгоритмом:
1. Отримати відношення з місця бажаного проходження військової служби;
2. Написати рапорт на переведення, долучивши до нього відношення та нотаріально завірену копію довідки ВЛК про обмежену придатність до військової служби.
Мобілізовані, резервісти за призовом, контрактники під час мобілізації та воєнного стану звільняються на таких підставах:
а) за віком (граничний вік перебування на службі 60 років);
б) за станом здоров’я: на підставі висновку ВЛК про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку;
в) у зв’язку з набранням законної сили обвинувального вироку, яким призначено
покарання у формі позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;
г) у зв`язку із сімейними обставинами і якщо військовий не хоче продовжувати службу, до яких відносяться:
ґ) за власним бажанням (лише для іноземців та осіб без громадянства, які служать за контрак- том у ЗСУ).
ВАЖЛИВО!
Смерть родича у зв’язку з виконанням обов’язків із захисту Батьківщини не є підставою для звільнення з військової служби.
Де можна знайти положення, що регламентують особливості служби в резерві?
У мирний час громадяни в добровільному порядку укладають контракти з командирами військових частин про проходження служби в резерві, проходять підготовку на навчальних зборах у складі штатних підрозділів.
Починаючи з 2017 року резервісту оперативного резерву можна укладати за спрощеним порядком контракт на проходження служби в резерві з командиром бойової бригади, до якої він зарахований.
Як призивають резервіста?
Резервіст, який уклав контракт на службу в резерві, може бути призваний на навчальні збори чи за мобілізацією лише до своєї частини, на свою посаду.
Резервісту, який уклав контракт, надається переважне право отримати вищу посаду, чергове військове звання
УВАГА!
Хто може укласти контракт на проходження служби в резерві? Кожен громадянин України віком від 18 до 60 років, незалежно від статі.
КРОК 1 |
Звернутися за інформацією і обрати військову частину, посаду та спеціальність для проходження служби
Де можна знайти інформацію про службу в резерві або контактні номери телефонів?
У військових частинах, ТЦК та СП, на сайті Міноборони чи в соціальних мережах на офіційних сторінках. Зазвичай там є вся необхідна інформація або контактні номери телефонів
УВАГА!
Служба в резерві полягає у виконанні обов’язків відповідно до завдань, покладених на військові частини, де проходить служба.
Резервісти проходять щорічну підготовку у складі військової частини на штатній посаді. У разі оголошення мобілізації призиваються виключно до тієї військової частини, з командиром якої укладено контракт. Громадяни, які не проходили військову службу, також можуть служити в резерві. Резервістами вони стають одразу після укладання контракту на проходження служби.
КРОК 2 |
Зібрати документи та подати заяву
Які документи ?
У заяві потрібно вказати:
Куди подавати заяву для укладення контракту резервіста?
Подавати заяву до командира військової частини або до військкомату за місцем реєстрації (для невійськовозобов’язаних, зокрема жінок, — до найближчого ТЦК та СП (військкомату)).
УВАГА!
Для чоловіків та жінок, які не мають досвіду військової служби, пропонується спочатку укласти контракт з територіальною обороною, де пройти загальновійськову підготовку. Пізніше ви можете бути залучені на навчальні збори резервістів до бойової бригади з наступним укладанням контракту
Скільки чекати відповідь з приводу укладення контракту резервіста?
3 доби.
КРОК 3 |
Пройти медогляд та додати висновок військово-лікарської комісії до пакету документів
Отримайте у військкоматі картку обстеження та медогляду за формою, встановленою Положенням “Про військово-лікарську експертизу в ЗСУ”. При цьому ваша фотокартка має бути засвідчена гербовою печаткою військкомату. Військовий комісар, зі свого боку, організовує проведення медогляду на території військкомату, госпіталю чи цивільного лікарського закладу.
КРОК 4 |
Пройти перевірку рівня фізичної підготовки та професійно-психологічний відбір
Як відбувається перевірка фізичної підготовки та професійно-психологічний відбір резервістів?
Перевірка фізичної підготовки проводиться при військовій частині з урахуванням вимог спеціальності, яку ви обрали. Про результати вас мають обов’язково повідомити.
Професійно-психологічний відбір проводиться офіцерами відділів виховної роботи (психологами) військових частин або військкоматів за спеціальними методиками в порядку, визначеному Міноборони. Підсумок тестування не розголошується.
КРОК 5 |
Надати необхідні документи для формування особової справи
Які документи входять до особової справи резервіста:
КРОК 6 |
Підписати контракт
За результатами вивчення кандидатів, які виявили бажання служити в резерві, командиром військової частини або комісаром ухвалюється рішення про укладення контракту
УВАГА!
Вивчення кандидатів у резервісти здійснюється командирами військових частин (керівниками ТЦК та СП) за документами особової справи. За потреби командир військової частини може запросити на особисту співбесіду
При укладенні контракту резервіст отримує одноразову грошову винагороду у розмірі від 4 000 до 6 000 грн.
Коли резервіст виконує обов’язки військової служби, в такому разі виплата грошового забезпечення відбувається як для військовослужбовця.
Резервісту гарантується збереження місця роботи
державне страхування на час зборів
Резервіст забезпечується безкоштовно військовою формою
харчуванням, проживанням та медичним обслуговуванням під час зборів
підвищення кваліфікації, отримування нової військово-облікової спеціальності, досвід на командних посадах
звільнення від призову на строкову службу після виконання обов’язків служби в резерві протягом двох контрактів
резервісти за контрактом мають переважне право просуватися по службі, отримувати чергові військові звання
резервіст претендує на пільгову й військову пенсію з урахуванням служби в резерві (1 рік за 3 роки в резерві)
дітям резервістів позачергово надаються місця в школах та дитсадках
В особливий період до оперативного резерву в обов’язковому порядку зараховуються військові, які після звільнення з військової служби за своїми професійно-психологічними характеристиками та станом здоров’я придатні до служби в резерві.
Під час дії особливого періоду резервістам пропонується укладати контракти про проходження служби в резерві за спрощеним порядком безпосередньо в ході навчальних зборів.
Контракт, укладений в особливий період, не може бути припиненим або розірваним, а громадянин, який його уклав та зарахований до резерву, продовжує службу в резерві ЗСУ на умовах, визначених законодавством, до завершення особливого періоду.
Резервісти, які в добровільному порядку уклали контракти про проходження служби, з обліку резервістів резерву під час дії особливого періоду не виключаються.
Призов резервістів на військову службу здійснюється або з оголошенням загальної мобілізації чи за окремим рішенням Президента під час часткової мобілізації, або ж, коли особливий період вже триває, у разі прийняття відповідного рішення Верховним Головнокомандувачем без необхідності оголошувати будь-яку мобілізацію.
Підготовка резервістів здійснюється під час їх залучення на навчальні збори (їх планує Генштаб) у складі бойових військових частин (до 15 діб), військових частин ТрО (від 5 до 30 діб), на базі навчальних центрів (до 30 діб), курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації при вищих військових навчальних закладах (до 30 діб).
Адміністративна | Кримінальна |
---|---|
Стаття 210 Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку — штраф від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів |
Стаття 336 Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період — позбавлення волі на строк від 3 до 5 років |
Стаття 210-1 Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію — штраф для громадян від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів, а для посадових осіб — від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів |
Стаття 337 1.Ухилення призовника, військовозобов’язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого керівником військкомату, СБУ, Служби зовнішньої розвідки , — штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів або виправні роботи на строк до 1 року. 2. Ухилення військовозобов’язаного, резервіста від навчальних (спеціальних) зборів — штраф від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів або виправні роботи на строк до 2 років. |
Стаття 211 Зіпсуття або недбале зберігання призовниками, військовозобов’язаними і резервістами військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов’язаних), яке спричинило їх втрату, —
штраф від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів |
УВАГА!
Неоподатковуваний мінімум доходів громадян у частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень – 1342 грн. (1/2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня поточного року).
Нині одним із пріоритетних напрямів розвитку служби у військовому резерві стало поповнення резервістами військових частин територіальної оборони, аби створити нову систему регіональної оборони в державі. Крім участі в планових навчальних зборах, резервісти ТрО проходять підготовку в добровільному безоплатному порядку, зокрема у вихідні дні та вечірні години.
УВАГА!
Стаття 17 Конституції України: «Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього українського народу.
Територіальна оборона діє відповідно до Закону «Про основи національного спротиву», який набув чинності 1 січня 2022 року
Сили територіальної оборони — легка піхота, яка допомагатиме основним силам ЗСУ охороняти важливі об’єкти або кордон, чергувати на блокпостах або протидіяти диверсантам чи іншим незаконним групам на своїй території.
Тероборона підпорядковується командуванню ЗСУ через командувача Сил територіальної оборони.
Які завдання ТрО?
Військова складова ТрО – органи військового управління, військові частини ТрО ЗСУ, інші сили та засоби сил безпеки і оборони, які залучаються до виконання завдань територіальної оборони.
Цивільна складова ТрО – державні органи, органи місцевого самоврядування, які залучаються до територіальної оборони.
Військово-цивільна складова територіальної оборони – штаби зон (районів) ТрО та добровольчі формування територіальних громад, які залучаються до територіальної оборони.
До складу добровольчих формувань територіальних громад зараховуються громадяни України, які:
1. відповідають вимогам, установленим Положенням про добровольчі формування громад,
2. Та пройшли наступні відбори:
3. підписали контракт добровольця ТрО.
Куди звертатись, щоб підписати контракт ТрО?
Щоб підписати контракт ТрО слід звертатися до військкомату за місцем проживання.
із резервістами, прийнятими на посади рядових | із резервістами, прийнятими на посади сержантів та старшин | із резервістами, прийнятими на посади офіцерів |
3 роки | 5 років | 5 років |
За станом здоров’я військові можуть звільнитися після висновку ВЛК про обмежену придатність в особливий період або після висновку про непридатність у мирний час.
військовослужбовці (за контрактом або за призовом)
резервісти
добровольці територіальних громад
ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ | РЕЗЕРВІСТИ ЗА КОНТРАКТОМ | ДОБРОВОЛЬЦІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД (ДФТГ) |
Це представники діючої армії України, а саме підрозділу Сил ТрО ЗСУ.
Є різновиди військовослужбовців ТРО ЗСУ залежно від підстав перебування на службі: це військовослужбовці за контрактом, мобілізовані, особи за призовом осіб офіцерського складу, за призовом із числа резервістів в особливий період |
Це представники ЗСУ (інших військових підрозділів), які уклали контракт у резерв.
Резервісти здобувають або вдосконалюють військово-облікову спеціальність, набувають практичних навичок і вмінь під час проходження служби в резерві, за необхідності можуть бути призвані до лав армії.
Такі особи регулярно проходять навчання, підготовку, виконують інші обов`язки служби залежно від військової частини та посади.
Резервісти є не лише за контрактом (у добровільному порядку), але й всі особи, звільнені під час особливого періоду та придатні до служби в резерві (в обов’язковому порядку). |
Це представники воєнізованих підрозділів, які проживають на території певної громади для оборони цієї громади (не плутати з підрозділами Сил ТрО ЗСУ).
Добровольці ДФТГ не є військовослужбовцями!!!
Комплектування ДФТГ здійснюється на добровільній основі.
Членство в ДФТГ не звільняє від обов’язку проходження строкової військової служби/ за призовом під час мобілізації, зокрема до Сил ТрО ЗСУ, на особливий період / за призовом осіб офіцерського складу/ осіб із числа резервістів в особливий період. |
Чим регулюється питання хто може укласти контракт ТРО?
Укласти контракт ТрО можуть особи, які відповідають таким критеріям:
Порядок укладання контракту
ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ
РЕЗЕРВІСТИ ЗА КОНТРАКТОМ
ДОБРОВОЛЬЦІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД (ДФТГ)
Громадянство
громадяни України, іноземці та особи без громадянства, раніше не судимі та які перебувають в Україні на законних підставах
громадяни України
громадяни України
Вік
від 18 до 40 р. у мирний час, та до 60 р. під час особливого періоду/воєнного стану
від 18 до 57 р. (офіцери запасу до 60)
від 18 р. (гранична межа не встановлена)
Стан здоров’я та професійно-психологічний відбір
визнані ВЛК придатними до військової служби, або ж непридатними до військової служби після захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час військової служби, що призвело до встановлення інвалідності/часткової втрати працездатності, пройшли професійно-психологічний відбір
Також приймаються військово-зобов’язані, які були засуджені до позбавлення/обмеження волі, арешту чи виправних ро- біт за вчинення злочину невеликої тяжкості, та які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за бажанням військового і рішенням відповідної посадової особи. Необхідною умовою є позитивна службова характеристика на час звільнення.
визнані придатними до служби у військовому резерві, пройшли професійно-психологічний відбір, перевірку рівня фізичної підготовки
пройшли медичний, професійний та психологічний відбір (перевірку)
ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ | РЕЗЕРВІСТИ ЗА КОНТРАКТОМ |
ДОБРОВОЛЬЦІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД (ДФТГ) |
Звернутись до ТЦК та СП військкомат) за місцем обліку (за реєстрацією місця проживання чи перебування) • копії документів про освіту,
|
Звернутись до ТЦК та СП освіта та професія; військово-облікову
Крок 2: Пройти професійно-психологічний відбір, пе- ревірку рівня фізичної підго- товки, отримати довідку ВЛК |
Звернутись до ТЦК та СП
|
ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ |
ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ |
ДОБРОВОЛЬЦІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД (ДФТГ) |
|
Особи, які | • мають непогашену або незняту судимість за вчинення кримінального правопорушення (крім реабілітованих); • протягом року отримували адмінстягнення за корупцію/ у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, – до закінчення виконання стягнення; • не може бути надано допуск до державної таємниці, якщо посада це передбачає; • були звільнені через службову невідповідність, у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту чи позбавленням військового звання. *Особливі умови під час ОП/ воєнного стану: особи які до мобілізації були звільнені зі служби через службову невідповідність, у зв’язку з позбавленням військового звання в дисцип. порядку чи із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем, можуть прийматися на військову службу Також приймаються військовозобов’язані, які були засуджені до позбавлення/обмеження волі, арешту чи виправних робіт за вчинення злочину невеликої тяжкості, та які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за бажанням військового і рішенням відповідної посадової особи. Необхідною умовою є позитивна службова характеристики на час звільнення. |
не підлягають призову під час мобілізації, а саме як: чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти |
• були раніше засуджені до позбавлення волі за скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину, (крім реабілітованих), або мають дві і більше судимостей за скоєння умисних злочинів. • особи які вже проходять військову службу або службу у військовому резерві, в правоохоронних органах. |
Скільки необхідно служити у разі підписання контракту ТРО?
ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ | РЕЗЕРВІСТИ ЗА КОНТРАКТОМ | ДФТГ | |
Загальні строки 1-го контракту та наступний контракт |
Перший та контракти укладаються на: – спеціальностями льотного складу авіації – 10 р.;
|
Перший та наступні контракти укладаються на: • посади рядового складу – на 3 р.; • посади сержантського і старшинського складу, – на 5 р.; • посади офіцерського складу – 5 р |
Строк – 3 роки |
Продовження на період дії воєнного стану/особливого періоду | для військовослужбовців контрактників, дія контракту продовжується понад встановлені строки: • з моменту оголошення мобілізації – протягом строку її проведення, який визначається рішенням Президента, • з моменту введення воєнного стану – до оголошення демобілізації. мобілізовані військовослужбовці та призвані резервісти служать до моменту, який буде визначений указом Президента/рішенням Верховного Головнокомандувача ЗСУ). |
всі резервісти, що підписали контракт продовжують службу у резерві до кінця особливого періоду (воєнного стану в тому числі), незалежно від строку дії та термінів закінчення контрактів. |
Особливі умови відсутні |
УВАГА! Для мирного часу, особливого періоду та воєнного стану передбачені різні підстави для звільнення!
Звільнення з військової служби регулюється такими нормативно-правовими актами:
1449
Які існують підстави для звільнення з ТрО під час воєнного стану?
Звільнитись із ТрО під час воєнного стану можна за такими підставами:
Добровольці територіальних громад (ДФТГ) можуть звільнитись за такими підставами :
• закінчення строку контракту;
• порушення умов контракту або присяги добровольця територіальної оборони;
• заява добровольця територіальної оборони про припинення контракту;
• призов (прийняття) на військову службу;
• укладення контракту про проходження служби у військовому резерві Збройних сил або інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, служби в правоохоронних органах;
• укладення контракту про проходження служби в державному органі спеціального призначення з правоохоронними функціями, який забезпечує державну безпеку України;
• незадовільний стан здоров’я;
• громадянство (підданство) іншої держави або громадянства (підданства) інших держав, крім громадянства України;
• розформування добровольчого формування.
ВИД ПЛАТЕЖУ | УСТАНОВЛЕНА ЗАКОНОМ ПІЛЬГА | ПЕРІОД ДІЇ ПІЛЬГИ |
Тіло кредиту – запозичена сума грошей | Не передбачена | — |
Відсотки за користування кредитом, крім кредитів на житло та автівки | Звільнення від сплати |
Для військових, які служать за призовом під час мобілізації, на особливий період, — на весь час призову; для військових, які боронили та боронять державу від агресії рф, — під час дії особливого періоду. |
Штраф/пеня за несвоєчасну сплату платежів по кредиту, крім кредитів на житло та автівку | Звільнення від сплати |
Для військових, які служать за призовом під час мобілізації, на особливий період, — на весь час призову; для військових, які боронили та боронять державу від агресії рф — під час дії особливого періоду. |
Комісія по кредиту | Не передбачена | — |
ВИПЛАЧУЄТЬСЯ 2 РАЗИ НА МІСЯЦЬ (ст. 115 Кодексу про працю) |
Постанова Кабміну №100 від 08.02.1995
«Про затвердження Порядку обчислення середньої зарплати»
УВАГА! У вересні 2021 Кабмін затвердив постанову від 01 липня 2021 року № 917, до якої змінився порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ № 100. Відтепер під час обчислення середньої заробітної плати не враховуються виплати, пов'язані зі святко- вими датами, і грошова винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов'язків. Також змінено порядок нарахування премій та інших заохочувальних виплат за підсумками роботи за певний період. Такі суми нараховуються помісячно, навіть якщо виплачені за інший період. Тобто премія в кінці кварталу, наприклад, розбивається на три частини.
УВАГА! При відсутності виплат за останні два місяці, беруться попередні два місяці або розрахунок згідно окладу. Якщо особа пропрацювала менше 2-х місяців, то за фактично відпрацьований час.
Працівник зобов’язаний вийти на роботу на наступний день після його звільнення з військової служби.
ФОП звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДФО або єдиного податку, а також ЄСВ на весь період служби (пункт 9-2 розділу 8 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).
Документи для звільнення від сплати податків:
•заява;
•копія військового квитка або інший документ із зазначенням даних про призов.
Документи надаються протягом 10 днів після демобілізації до територіального органу доходів і зборів за місцем податкової реєстрації
УВАГА! Якщо мобілізований перебуває на лікуванні/реабілітації у зв’язку зі службою, доку- менти подаються протягом 10 днів після закінчення його лікування/реабілітації.
Більше інформації при зверненні в Державну службу зайнятості:
м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10, гаряча лінія: 0 800 33 70 20.
УВАГА! Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» № 2352-IX від 01 липня 2022 року, який набрав чинності 19.07.2022 р., скасовує виплату середнього заробітку таким категоріям осіб: строковикам; мобілізованим; призовникам офіцерського складу; контрактникам. За членами добровольчих формувань територіальних громад середній заробіток зберігається!
ВАЖЛИВО!
Відповідно до статті 58 Конституції закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Отже, скасування середнього заробітку має діяти щодо вищеназваних категорій осіб, які почали виконувати військовий обов’язок після 19.07.2022 р.!
Наразі практика є суперечливою.
ПРАЦЕВЛАШТОВАНИМ | Стаття. 119 Кодексу про працю | БЕЗРОБІТНИМ |
Під час дії особливого періоду за мобілізованими працівниками, а також прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі при укладенні нового контракту, на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення зберігається:
робоче місце (військовослужбовці звільняються від виконання посадових обов’язків) (ст. 119 Кодексу про працю);
трудовий стаж не переривається (ст. 2 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу»);
трудові гарантії поширюються також на поранених, полонених або визнаних безвісно відсутніми до моменту звільнення їх з військової служби, повернення з полону, появи після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими. |
На період військової служби виплата допомоги по безробіттю припиняється.
Після звільнення в запас, при повторній реєстрації в службі зайнятості, виплати по безробіттю здійснюватимуться з урахуванням фактичного працевлаштування протягом проходження служби та розміру грошового забезпечення. |
Виплата пенсій не припиняється (ст. 2 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»).
НОРМАТИВНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ
ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ
Лист Національного банку України “Щодо обслуговування споживчих кредитів” від 14 квітня 2022 року 21- 0013/27762 |
Звернутися до банку з письмовою заявою про проведення реструктуризації та додати документи, що підтверджують проходження військової служби або іншу участь у заходах оборони держави, а також скрутне матеріальне становище (копію довідки про розмір заробітної плати, копію довідки про доходи). Приклад заяви додається. При зверненні до банку із заявою про реструктуризацію обов’язково необхідно вказати про реструктуризацію (або відстрочку) сплати комісії по кредиту. АЛЕ: реструктуризація проводиться тільки у випадку згоди на це банку. |
ч. 15 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» Лист Нацбанку України від 02.09.2014 р. №18-112/48620 Лист Міноборони України від 21.08.2014 р. №322/2/7142 Лист Нацбанку України “Щодо обслуговування споживчих кредитів” від 14.04.2022 р. 21- 0013/27762 |
Банки під час дії особливого періоду не мають права нараховувати відсотки, неустойку, штраф, пеню, а у випадку нарахування зобов’язані їх списувати. Для реалізації цього права необхідно письмово повідомити банк, що ви проходите військову службу та надати підтверджувальний документ: – військовий квиток (перша сторінка із заповненими графами ПІБ та остання сторінка з відміткою про призов); – наказ (витяг з наказу), виданий військкоматом / військовою частиною; – лист / довідка, видані військкоматом/ військовою частиною; – повідомлення про мобілізацію (не повістка). Приклад повідомлення додається. |
УВАГА!
Воєнний стан не скасовує особливий період.
Як отримати кредитні пільги: алгоритм
1.Звернутися до банку з проханням зупинити нарахування відсотків та неустойки необхідно особисто, однак деякі банки надають можливість представництва близькими родичами. Крім того, з проханням здійснити реструктуризацію ви можете звернутись особисто або через представника за довіреністю чи адвоката.
2. Довідка про призов на військову службу або витяг з наказу чи довідка про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною.
3. Без попередньої консультації з юристом бажано не підписувати ніяких документів, що пропонуються банком для підписання (додаткових угод, заяв тощо).
4. У листі Нацбанку “Щодо обслуговування споживчих кредитів” від 14 квітня 2022 р. 21-0013/27762 банкам рекомендовано здійснювати реструктуризацію кредитної заборгованості позичальникам, що потрапили в скрутне матеріальне становище. Отже, при зверненні необхідно посилатися на цей лист та надсилати копію листа до НБУ та Міноборони з метою підвищення шансів позитивного рішення.
5. Обов’язково зберігати всі розрахункові документи (квитанції, чеки тощо) протягом трьох років
6. Після повної сплати коштів по кредиту необхідно отримати в представників банку довідку про відсутність заборгованості.
7. Ряд банків у разі смерті або інвалідності учасника російсько-української війни можуть погашати самостійно кредитну заборгованість. Детальніше з процедурою надання додаткових пільг та переліком документів можна ознайомитися безпосередньо на сайтах банків.
8. Статус осіб, що беруть добровільну участь у недержавних військових формуваннях, не визначений законодавством, тому в них можуть виникати проблеми з отриманням пільг. Однак необхідно зберігати всі документи, що підтверджують участь в АТО/ООС/інших заходах оборони держави на добровільних засадах, для захисту прав у майбутньому
ВАЖЛИВО
Військовослужбовці, які уклали контракти «до кінця особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію» та відслужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом, за їхнім бажанням можуть бути звільнені з військової служби не пізніше як через три місяці з дня набуття такого права.
А військові, час набуття права на звільнення яких настав у момент виконання ними бойових дій в зоні АТО/ООС, звільняються протягом трьох місяців із дня завершення виконання таких завдань.
Для звільнення потрібно написати рапорт на ім’я командира
Увага!
У разі неприйняття рапорту військовою частиною, звертайтесь у письмовому порядку до вищого командування, а також до Генштабу Збройних Сил України.
Постанова Кабміну від 26 червня 2013 р. № 450 «Про розмір і порядок виплати грошової компенсації військовослужбовцям ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Держспецзв’язку та Держспецтранспорту за піднайом (найом) ними жилих приміщень» (зі змінами, затвердженими постановою Кабміну від 27 грудня 2018 р. №1160)
починаючи з дня реєстрації рапорту за місцем проходження військової служби (навчання) згідно з наказом командира в/ч (начальника, керівника військового або цивільного вузу), щомісяця (у поточному місяці за попередній)
ВАЖЛИВО!
Призовникам на час мобілізації така допомога НЕ виплачується!
[ 3800 грн/міс ]
у місті Києві
[ 2850 грн/міс ]
в обласних центрах
[ 1900 грн/міс ]
в інших населених пунктах
УВАГА! Розмір компенсації для ЗСУ зазначений у Наказі Міноборони від 31 січня 2022 року № 30 «Про бюджетну політику МОУ на 2022 рік» (установлюється щорічно).
Військовим із трьома та більше членами сім’ї виплачують грошову компенсацію більшу в півтора рази!
УВАГА!
Для отримання компенсації за оренду житла відтепер не обов'язково перебувати на квартирному обліку - обліку осіб, котрі потребують поліпшення житлових умов. Проте така компенсація виплачується лише за умови відсутності службового житла за місцем служби (необхідно спершу подавати заяву на службове житло).
Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу»
Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
Указ «Президента Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України»
Постанова Кабміну від 8 квітня 2015 року №185
«Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби»
Коли можуть призвати на строкову військову службу
Призовний вік в Україні з 18 років.
Призову на строкову службу підлягають придатні для цього за станом здоров’я громадяни, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Скільки триває строкова служба
для осіб, які не мають вищої освіти | до 18 місяців |
для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь магістра |
до 12 місяців |
Чи може строковик підписати контракт? Коли?
Громадяни призовного віку в добровільному порядку можуть підписати контракт на військову службу
Особи, які відслужили 11 місяців строкової служби, можуть підписати контракт на 6 місяців або до досягнення граничного віку перебування на військовій службі
УВАГА! Солдатів строкової служби не залучають до бойових дій!
За якими сімейними обставинами строковик має відстрочку:
1) непрацездатних батьків або непрацездатних осіб під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до законодавства їх утримувати, немає;
2) неповнолітніх або непрацездатних рідних братів і сестер (повнорідних чи неповнорідних) незалежно від віку, якщо вони не мають інших працездатних осіб, крім призовника, зобов’язаних відповідно до законодавства їх утримувати;
3) самотніх батька або матір, у яких на утриманні перебувають двоє чи більше неповнолітніх дітей, до досягнення старшим із них повноліття за умови офіційного працевлаштування призовника;
4) дитину віком до трьох років;
5) двох і більше дітей;
6) вагітну дружину;
7) дитину до 18 років, яку виховують самостійно.
Відстрочка за бажанням може надаватися особі із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. |
Якщо призову підлягають кілька синів одночасно, відстрочка може надаватися одному з них за їх бажанням з урахуванням пропозиції батьків (до звільнення в запас одного з них). |
Призовна комісія може прийняти рішення про відстрочку незважаючи на небажання призовника нею скористатися, виходячи з того, що призов може суттєво погіршити матеріальне становище осіб, яких відповідно до законодавства призовник повинен утримувати.
Відстрочка для строковиків за станом здоров’я
Особам, котрим ВЛК встановлений діагноз «тимчасово непридатний до військової служби, |
надається відстрочка станом на 1 рік. |
Відстрочка строковикам для здобуття освіти
у закладах загальної середньої освіти третього ступеня та професійної освіти з денною формою навчання (до 21-річного віку); у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття початкового та першого бакалаврського рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;
|
в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва;
у вузах, де при навчальних підрозділах проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу (на строк підготовки та до присвоєння первинного військового звання офіцерського складу, але не довше ніж до кінця поточного року після завершення підготовки);
|
Особи, які перервали навчання через академічну відпустку, реалізують право на академічну мобільність, а також поновлені в закладі вищої освіти не втрачають право на відстрочку.
Також відстрочка надається призовникам, яким повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення або стосовно яких кримінальна справа розглядається судом, до прийняття відповідного рішення.
Може надаватися в інших випадках, не передбачених законом.
Призов громадян України на строкову військову службу починається проходженням призовної комісії та відправленням до військової частини
Строки проведення призову визначаються указом Президента, який публікується в засобах масової інформації не пізніш як за місяць до закінчення року, що передує року призову.
Виняток — указ в особливий період, який публікується не пізніш як за місяць до початку проведення призову |
Після набрання чинності указом Президента України щодо проведення чергового призову:
• призовники, яким надійшла повістка, зобов’язані з’явитися за адресою та в час, зазначений у повістці;
• якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку чергового призову;
• призовники, які змінили місце проживання, зобов’язані в семиденний строк прибути до військкомату за новим місцем та стати на облік.
УВАГА! Згідно з указом Президента України №678/2022 призов громадян України на строкову військову службу в жовтні – грудні 2022 року скасований через воєнний стан .
Порядок вручення повісток строковикам
УВАГА! Виклики по телефону чи поштою не вважаються належним повідомленням! Повідомлення має бути вручене призовнику особисто! Недійсною є повістка, на якій розписалися інші особи! Представники військкомату не можуть примусово доставити військовозобов'язаного до призовного пункту. Прибуття військовозобов'язаного до призовного пункту покладається на нього самого. Будь-який примус, утримання та перевезення призовника без його згоди є незаконними.
За яких підстав дозволяється НЕ прибути вчасно до призовної дільниці
перешкода стихійного характеру
смерть близького родича*
хвороба
інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути в зазначені пункт і строк
* Близький родич – батьки, дружина, дитина, рідний брат, сестра, дід, баба.
УВАГА! Причини неприбуття мають бути підтверджені документально!
3 роки |
для осіб рядового складу |
від 5 до 10 років |
для осіб офіцерського складу |
від 3 до 5 років |
для осіб сержантського і старшинського складу |
від 2 до 10 років |
для осіб офіцерського складу, які мають право на пенсію за вислугу років |
(Статут внутрішньої служби військовослужбовців ЗСУ ст. 199, 201)
УВАГА! Розподіл службового часу військовослужбовців визначається розпорядком дня, який затверджує відповідний командир в/ч в порядку, визначеному статутами ЗСУ.
За час несення служби в добовому наряді у вихідні, святкові та неробочі дні день відпочинку надається протягом тижня (ст. 294 Статуту).
За невикористані через несення бойового чергування вихідні, святкові та неробочі дні надається відпочинок протягом тижня (ст. 335 статуту).
В особливий період на військові частини додатково покладається завдання з надання військовослужбовцям (крім строковиків та курсантів), які виконували службові обов’язки у вихідні, святкові та неробочі дні поза пунктами постійної дислокації військової частини, іншого часу для відпочинку, у тому числі з можливістю виїзду до місця проживання сім’ї. (Інструкція про організацію в ЗСУ соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, і членів їхніх сімей, працівників ЗСУ, затверджена наказом Міноборони від 19.01.2016 №27).
Для отримання днів відпочинку зверніться з рапортом до командира в/ч.
УВАГА! Перенесені дні відпочинку не компенсуються в грошовому еквіваленті.
педагогічним працівникам, які здобули вищу освіту, основним місцем роботи яких є заклади середньої освіти, за умови повного навантаження на посаді
на весь період роботи за спеціальністю
медичним працівникам, за умови повного навантаження на посаді
на весь період роботи за фахом, але в сільській місцевості
священнослужителям, які закінчили духовні навчальні заклади та займають посаду в релігійних
організаціях
на час виконання обов’язків священнослужителя
Науковцям, що працюють у галузях знань (науки)/мистецтв, за якими присуджено науковий/освітньо-творчий ступінь
на весь період роботи за цією спеціальністю
резервістам
на весь період служби у військовому резерві
поліцейським, особам служб цивільного захисту та працівникам ДБР
на весь період служби
сільським, селищним, міським головам
на строк виконання повноважень
УВАГА!
Призовники, які мають відстрочку від призову на строкову службу, зобов’язані щороку до 1 жовтня подавати у військкомати документи, що підтверджують право на відстрочку.
ВИПЛАЧУЄТЬСЯ 2 РАЗИ НА МІСЯЦЬ (ст. 115 Кодексу про працю)
Постанова Кабміну №100 від 08.02.1995
«Про затвердження Порядку обчислення середньої зарплати»
УВАГА! У вересні 2021 Кабмін затвердив постанову від 01 липня 2021 року № 917, до якої змінився порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ № 100. Відтепер під час обчислення середньої заробітної плати не враховуються виплати, пов'язані зі святковими датами, і грошова винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов'язків. Також змінено порядок нарахування премій та інших заохочувальних виплат за підсумками роботи за певний період. Такі суми нараховуються помісячно, навіть якщо виплачені за інший період. Тобто премія в кінці кварталу, наприклад, розбивається на три частини.
УВАГА! При відсутності виплат за останні два місяці, беруться попередні два місяці або робиться розрахунок згідно окладу. Якщо особа пропрацювала менше 2-х місяців, то за фактично відпрацьований час.
З дня, наступного за днем: отримання або придбання військовослужбовцем жилого приміщення; виключення із списків особового складу військової частини, Держспецзв’язку (за винятком військовослу read more
Заброньовані на період мобілізації за державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями Підтвердження: витяг з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного працівника. Отримати його можна за місцем роботи &nb read more
Як повинна виглядати повістка? {Додаток 24 згідно з постановами Кабінету Міністрів № 74 від 06.02.2019, № 61 від 26.01.2022} УВАГА! У повістках можуть допускатися різні формулювання: від «пропоную з’явитися», до «наказ, наказую». Неявка до військкомату як за прохаль read more
30 000 На період дії воєнного стану виплачується додаткова щомісячна винагорода (у розмірі до 30 000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць) військовослужбовцям (у тому числі й строковикам). 100 000 Якщо військовослужбовець бере безпосередню участь у бойових діях, р read more
I Після завершення лікування військовослужбовець зобов’язаний прибути до військової частини II Командир військової частини дає направлення на проходження ВЛК УВАГА! Якщо стан здоров’я не дає змоги прибути до військової частини за направленням на ВЛК, рекомендацію може д read more
Для військовослужбовців, призваних під час мобілізації:п. 2 ч. 4 ст. 26 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу 1. За віком: граничний вік перебування на службі – 60 років. 2. За станом здоров’я: на підставі висновку (постанови) військово-лікар read more
Заброньовані на період мобілізації за державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями
Підтвердження: витяг з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного працівника. Отримати його можна за місцем роботи
Визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії)
Підтвердження для тимчасово непридатних до військової служби:
Підтвердження для осіб з інвалідністю:
Жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років
УВАГА!
Всі три дитини повинні мати менше 18 років! Не має значення чи батько/мати проживає в одній родині зі своєю дитиною, яку утримує. В такому випадку необхідно мати рішення суду про присудження аліментів або довідку про їх сплату;
Довідка про склад сім’ї
Свідоцтва про народження дітей
ВАЖЛИВО!
Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи в зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.
Підтримати організацію можна за допомогою сервісу Patreon
Після переходу за посиланням ви можете обрати будь-яку комфортну суму підтримки та натиснути кнопку Приєднатися/Join.
Далі необхідно створити аккаунт на сервісі Patreon.
Зверніть увагу, що підтримка має формат підписки. Це означає, що гроші будуть списуватись із зазначеного вами рахунка щомісяця. Але ви можете скасувати підписку в будь-який момент (у тому числі після першого списання) у налаштуваннях сервісу.
Дякуємо за підтримку! 💙💛
2018-2023 Юридична сотня
Сайт створено за підтримки koreshkovpa.space