110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Вдова померлого ветерана АТО пані Тамара отримала відмову у виплаті одноразової грошової допомоги, оскільки її чоловік помер хоча й від захворювання, пов’язаного із захистом Батьківщини, проте після закінчення військової служби. Суд першої інстанції визнав таку відмову неправомірною, з таким висновком погодився і суд апеляційної інстанції, зобов’язавши Міністерство оборони України здійснити виплату родині померлого.

Відмовляючи в отриманні одноразової грошової допомоги Комісія з розгляду питань, пов’язаних із призначенням та виплатою такої допомоги не взяла до уваги той факт, що причиною смерті стало захворювання, набуте під час проходження служби, а Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» не встановлює обмеження щодо виплати такої допомоги для лише для осіб, які проходять військову службу.

Наші дії:

Складання і подання позовної заяви, подання апеляційної скарги, представництво

Результат:

Суд присудив виплатити одноразову грошову допомогу родині померлого учасника бойових дій.

Протягом 2017-2018 рр. ГО “Юридична Сотня” боролася за прийняття законопроекту №6268-1. Метою законопроекту було вирішити проблему дискримінації родин загиблих та надати можливість родині загиблого отримати одноразову грошову допомогу у випадку, якщо смерть особи настала не пізніше одного року з дати звільнення. Такий Закон було прийнято 06.09.2018, він набрав чинність 13.10.2018. Детальніше про історію законопроекту №6268-1 у розділі “Нормотворчість”