110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Які законопроєкти зареєстрували народні депутати цього тижня?

Дайджест свіжих законопроєктів, які були зареєстровані протягом останніх двох тижнів у Верховній Раді України. Тисніть на посилання, щоб прочитати розширений аналіз, підготовлений юристами ГО “Юридична сотня”.

Зміна розміру виплати до 5 травня (№5832 від 29.07.2021)

Для учасників бойових дій виплата допомоги до 5 травня передбачена проєктом у розмірі 85% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом України про Державний бюджет України на 1 січня поточного року (станом на 2021 рік ця сума складає 1 503,65 грн). Такий самий розмір допомоги передбачений і для колишніх неповнолітніх в’язнів концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання.

Для осіб з інвалідністю внаслідок війни проєкт передбачає такі розміри виплат: особам з інвалідністю I групи – 255 відсотків (4 510,95 грн), II групи – 225 відсотків (3 980,25 грн), III групи – 195 відсотків (3 449,55 грн) прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом України про Державний бюджет України на 1 січня поточного року. Такий самий розмір виплати передбачений проєктом для колишніх малолітніх в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаних особами з інвалідністю.

Для осіб, на яких поширюється чинність ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, зокрема членів сімей загиблих, виплата передбачена в розмірі 55% прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, визначеного Законом України про Державний бюджет України на 1 січня поточного року (972,95 грн). Для учасників війни проєкт передбачає допомогу в розмірі 35% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом України про Державний бюджет України на 1 січня поточного року (619,15 грн).

Проєкт не спрямований на комплексне підвищення добробуту ветеранів (наприклад, у сфері забезпечення житлом або освіти). До проєкту надано фінансово-економічне обґрунтування, однак воно не визначає детального механізму покриття необхідних видатків.

Статистика. Відповідно до фінансово-економічного обґрунтування проєкту, в Україні перебуває на обліку 938 847 одержувачів щорічної разової грошової допомоги до 5 травня.

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.

Розширений висновок

 

Зміна системи державних нагород (5829 від 26.07.2021)

Проєкт Закону № 5829 спрямований на упорядкування системи державних нагород, зокрема він:

– спрощує систему державних нагород шляхом зменшення їхньої кількості;

– усуває прогалину в законодавстві, що не дозволяє позбавляти зрадників держави, які з певних причин уникли правосуддя, державних нагород шляхом уведення порядку позбавлення державних нагород за негідний вчинок;

– забороняє нагороджувати депутатів та високопоставлених чиновників під час їхнього перебування при владі;

– запроваджує Державний реєстр нагороджених;

– посилює покарання за неправомірне носіння державних нагород, при цьому декриміналізує купівлю і продаж знаків державних нагород.

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.

Розширений висновок

Завантажити PDF