110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня від 27 липня 2020 року

Міністерство оборони України

27.07.2020 розпочався повний і всеосяжний режим припинення вогню (за результатами зустрічі Тристоронньої контактної групи).

Серед заборонених заходів, які визначила ОБСЄ, є наступальні та розвідувально-диверсійні дії, застосування вогню, зокрема снайперського, розміщення важкого озброєння в населених пунктах і їхніх околицях, насамперед на об’єктах цивільної інфраструктури, включаючи школи, дитячі садки, лікарні та приміщення, відкриті для громадськості, створення і застосування координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню тощо. Проте, за словами Головнокомандувача ЗСУ генерал-полковника Руслана Хомчака, заходи повного та всеосяжного припинення вогню не позбавляють військовослужбовців, у разі порушення домовленостей противником, діяти відповідно до норм міжнародного права та національного законодавства України. 

У разі порушення домовленостей з боку противника вогонь у відповідь може відкриватися за наказом керівництва ЗСУ, проте лише за умови безуспішної спроби використання координаційних механізмів, які створюються і залучаються за сприянням СЦКК.

Рішення Кабінету Міністрів України

Одноразова грошова допомога членам сімей загиблих та особам з інвалідністю внаслідок війни

Відповідно до розпорядження КМУ № 922-р від 22.07.2020 виділено 13 149,5 тис. гривень Мінветеранів для надання ОГД членам сімей 5 осіб, які загинули (померли) під час участі в АТО, та 15 особам, які стали особами з інвалідністю внаслідок війни.

Видатки здійснюються коштом резервного фонду державного бюджету.

План оборони України

22.07.2020 Постановою № 636 Кабінет Міністрів України затвердив порядок розроблення плану оборони України. Доступу до документа немає, оскільки він для службового користування.

На позачерговому засіданні 21 липня Верховна Рада розглянула такі законопроєкти

Управління відходами (законопроєкт 2207-1-д від 04.06.2020)

Проєкт закладає основи управління відходами, запроваджує систему довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях. Законопроєкт передбачає створення Національного переліку відходів і запровадження єдиної відкритої інформаційної системи з управління ними.

Законопроєкт прийнято в першому читанні.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт.

Новини Юридичної сотні

Юридична сотня почала консультувати на гарячій лінії, щодо змін у законодавстві, які виникли в  зв’язку з коронавірусом.

Завантажити PDF