110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня від 12.04.2021

Новини тижня у сфері ветеранських справ та нацбезпеки.

Виплата до 5 травня

8 квітня КМУ затвердив порядок використання коштів державного бюджету для здійснення виплати до 5 травня та її розміри.

Як і в минулі роки, головним розпорядником бюджетних коштів є Мінсоцполітики. Особам, звільненим із військової служби, допомогу виплачує орган соцзахисту, чинним військовослужбовцям – їхня військова частина, а пенсіонери отримують кошти за місцем отримання пенсії. 

Цьогоріч допомога здійснюватиметься в таких розмірах:

  • особам з інвалідністю внаслідок війни I групи – 4 421 гривня, II групи – 3 906 гривень, III групи – 3 391 гривня;
  • УБД – 1 491 гривня;
  • особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 4 421 гривня;
  • членам сімей загиблих – 966 гривень;
  • учасникам війни – 612 гривень.

Щоб ознайомитися з порядком, переходьте за лінком.

 

Можливості для ветеранів

Навчальний курс про відкриття власної справи

Академія соціально-економічних ініціатив організовує можливість для учасників АТО/ООС Львівської області взяти участь у навчальному курсі “Власна справа” у рамках проєкту «VETERAN START-UP EDUCATION”, який стартує 05 травня 2021 року. Це спільний навчальний проєкт Міністерства у справах ветеранів та Університету банківської справи. Курс включатиме тренінгові семінари, практичні вправи,  а також аналіз кейсів відомих компаній.

Заявки можна подати до 20 квітня 2021 року до районних відділів соціального захисту. За додатковою інформацією звертайтесь за тел. 097-443-42-64 або на jarunatanchak@ukr.net.

 

Практичні поради щодо пошуку роботи

ГО “Центр зайнятості Вільних людей” підготувала посібник для ветеранів/нок “Військовий імунітет у цивільній кар’єрі”. У цьому посібнику ветерани можуть знайти практичні інструменти з інтеграції військового досвіду до мирної професії, поради, як писати про це в резюме та розповідати на співбесіді, а також можуть зробити ревізію своїх військових навичок. Для отримання посібника, будь ласка, заповніть анкету за посиланням.

 

Новий склад Громадської Ради при Мінветеранів

Міністерство у справах ветеранів України опублікувало офіційні результати електронного голосування за обрання нового складу Громадської ради, яке проходило з 9 по 12 березня 2021 року.

Нашу юристку Вікторію Івасик підтримали 839 осіб. На жаль, ми не набрали достатньої кількості голосів, щоб увійти до складу Громради, однак ми щиро вдячні всім, хто нас підтримав.

З результатами та новим складом Громради можна ознайомитись, перейшовши за посиланнями.

 

Можливість подати пропозиції до проєкту постанови КМУ “Про Український ветеранський Фонд”

На сайті Мінветеранів розміщено оголошення про можливість до 20 квітня 2021 року подати власні пропозиції та зауваження до проєкту постанови КМУ, яка має на меті створення Українського ветеранського Фонду.

Відповідно до проєкту Фонд – це бюджетна установа, яка займатиметься підтримкою ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей ветеранів. Фінансування діяльності Фонду провадиться коштом державного бюджету, добровільних внесків урядів, агенств та установ іноземних країн, міжнародних донорів, благодійних внесків та інших джерел, що не заборонені законом.

Пропозиції приймаються у письмовому та/або електронному вигляді на адресу Міністерства у справах ветеранів України: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001, е-mail: o.fabrycheva@mva.gov.ua. За додатковою інформацією звертайтеся за номером телефону 050-310-89-40.

З пояснювальною запискою та проєктом постанови можна ознайомитися за посиланням.

 

Унесення змін до ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

Ви маєте можливість до 16 квітня 2021 року подати свої пропозиції та зауваження до законопроєкту “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, який винесено Мінветеранів на громадське обговорення.

Проєкт визначає поняття державної політики соціального захисту ветеранів війни, системи соціального захисту ветеранів війни, комплексного огляду системи соціального захисту ветеранів війни.

Ініціативи приймаються в письмовому вигляді на електронну адресу: v.pavlenko@mva.gov.ua з подальшим надсиланням паперового варіанту на поштову адресу: провулок Музейний, буд. 12, м. Київ, 01001. 

Проєкт, пояснювальна записка, порівняльна таблиця до проєкту за посиланнями. За додатковою інформацією звертайтеся за номером телефону: 098-881-57-29.

 

Консультативна рада з питань забезпечення прав і свобод захисників України

Президент України затвердив Положення про Консультативну раду з питань забезпечення прав і свобод захисників України, а також її персональний склад. Положення визначає основні завдання, права ради та повноваження її членів. З документами можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, що 12 березня 2021 року Президент України створив Консультативну раду як дорадчий орган при Офісі Президента, який має на меті забезпечувати доступ до справедливого суду, об’єктивного розгляду кримінальних проваджень у справах захисників України (указ № 93/2021).

 

Заява про внесення відомостей до реєстру осіб, які мають право на пільги 

Мінсоц України в себе на сайті розмістило оголошення про можливість до 22 квітня 2021 року подати зауваження та пропозиції до проєкту форми Заяви про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, та надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Проєкт форми заяви та пояснювальна записка за посиланнями.

Адреса міністерства: м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 0160; електронна пошта: info@mlsp.gov.ua, zvernennya@mlsp.gov.ua; контакти: 044 289-86-22, 044 289-70-60.

 

Реалізація Конвенції про права осіб з інвалідністю

Уряд затвердив Національний план дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року. Обласні адміністрації повинні протягом 2 місяців  розробити й затвердити регіональні плани, а також утворити постійні робочі групи із залученням представників громадськості.

План передбачає заходи щодо поетапного впровадження заборони на використання перевізником транспорту, що є недоступним для використання особами з інвалідністю, заходи для забезпечення доступності приміщень судів, застосування шрифту Брайля тощо. 

З планом можна ознайомитися за посиланням.

Завантажити PDF