110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Доручення Президента збільшити грошове забезпечення військовослужбовців

 • Президент зобов’язав уряд підготувати та внести на розгляд парламенту законопроєкти щодо:
  збільшення мінімального розміру грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ (крім строковиків) — не менше двократного розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року (тобто не менше 13 000 грн станом на 1 січня 2022 року);
 • збільшення чисельності ЗСУ до 2025 року на 100 000 осіб;
 • заміну строкової служби новою моделлю інтенсивної військової підготовки для припинення призову громадян на строкову військову службу з 2024 року.

Міноборони, відповідно до цього указу, зобов’язане розробити концепцію формування професійної армії через збільшення строку контрактів, підвищення впродовж 2023 року грошового забезпечення військовослужбовців (які укладають довготермінові контракти) до мінімум 3 мінімальних заробітних плат (станом на 1 січня 2022 року цей показник становив би 19 500 грн). Також МОУ зобов’язане прискорити розроблення концепції забезпечення житлом військовослужбовців ЗСУ (передбачається певна накопичувальна програма, однак її зміст в указі не розкритий). Окрім того, передбачається прозорість кар’єрного росту військовослужбовців Збройних Сил України, побудована на рейтинговій оцінці.
Джерело: Указ Президента України від 01 лютого 2022 року № 36/2022.

Конкурс на зайняття вакантних посад в Мінветеранів

 • У Мінветеранів наразі триває конкурс на вакантні посади державної служби категорій “Б” і “В”:
  Генеральний директор Директорату реабілітації та медичного забезпечення (категорія “Б”, інформація подається через Єдиний портал вакансій державної служби до 15 год. 00 хв. 18 лютого 2022 року);
 • Керівник експертної групи фізкультурно-спортивної реабілітації та розвитку ветеранського спорту Директорату реабілітації та медичного забезпечення (категорія “Б”, до 15 год. 00 хв. 18 лютого 2022 року);
 • Керівник експертної групи медичного забезпечення та реабілітації Директорату реабілітації та медичного забезпечення (категорія “Б”, до 15 год. 00 хв. 18 лютого 2022 року);
 • Завідувач Сектору закупівель (категорія “Б”, до 15 год. 45 хв. 11 лютого 2021 року);
 • Державний експерт експертної групи з питань соціальної підтримки Директорату соціального захисту (категорія “В”, до 15 год. 00 хв. 18 лютого 2022 року);
 • Головний спеціаліст експертної групи медичного забезпечення та реабілітації Директорату реабілітації та медичного забезпечення (категорія “В”, до 15 год. 00 хв. 18 лютого 2022 року);
 • Головний спеціаліст Відділу комунікації та інформаційного забезпечення (категорія “В”, до 15 год. 45 хв. 11 лютого 2021 року).

Докладніше за посиланням.

Грошова компенсація військовослужбовцям служби цивільного захисту за піднайом 

Уряд дещо змінив перелік членів сім’ї військовослужбовця служби цивільного захисту в контексті виплати компенсації за піднайом, зокрема доповнив його усиновленими дітьми, дітьми, які навчаються за денною формою навчання до 23 років і не мають власних сімей, жінкою та чоловіком, які проживають однією сім’єю та не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей тощо.

Також зміни передбачають, що отримати компенсацію може лише один військовослужбовець, навіть якщо кілька членів сім’ї мають таке право. Тому потрібно буде щомісяця подавати довідку про те, що інші члени сім’ї не отримують такої компенсації.

Джерело: постанова КМУ від 02 лютого 2022 № 83 

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг

Мінсоцполітики виклало для обговорення проєкт наказу, який пропонує доповнити перелік житлово-комунальних послуг і платежів, на які надаються пільги, платою за абонентське обслуговування за послугами з постачання теплової енергії та вивозу побутових відходходів.

Пропозиції та зауваження можна подати до 02.03.2022, авторизувавшись на сайті Мінсоцполітики.

Пояснювальна записка та порівняльна таблиця за посиланням.

Обстеження матеріально-побутових умов щодо призначення житлових субсидій

Мінсоцполітики пропонує для громадського обговорення проєкт постанови уряду про встановлення однакового підходу до проведення обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, фактичного місця проживання особи, установивши, що форму акта для проведення такого обстеження затверджує Мінсоцполітики.

Пропозиції та зауваження до проєкту можна подати до 18.02.2022, авторизувавшись на сайті Мінсоцполітики.
Пояснювальна записка та порівняльна таблиця за
посиланням.

План заходів щодо системи національно-патріотичного виховання на 2022 рік

Мінветеранів запрошує представників ветеранської спільноти долучитися до формування плану заходів щодо утвердження української національної та громадянської ідентичності через систему національно-патріотичного виховання на 2022 рік.

Громадські організації до 10.02.2022 можуть надати інформацію про заплановані заходи на електронну адресу: iden@mva.gov.ua з коротким описом, терміном та місцем проведення за такими напрямками:

 • соціологічні дослідження, метою яких є вивчення суспільної думки щодо образу ветерана;
 • семінари, тренінги, навчання для ветеранів війни з виданням сертифікату/свідоцтва про проходження;
 • створення документальних фільмів з ідеєю захисту України;
 • організація стаціонарних і пересувних фотодокументальних експозицій, присвячених визначним постатям і подіям історії України;
 • реекспозиція музеїв, які присвячені висвітленню боротьби українського народу за утвердження суверенітету власної держави: Героїв Небесної Сотні, учасників АТО/ООС.

На засіданні Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 9 лютого заплановано розгляд таких законопроєктів.

Запровадження монетизації проїзду (№ 5651 від 11.06.2021)

Законопроєкт № 5651 передбачає запровадження механізму отримання грошової компенсації пільг з оплати проїзду, плати за користування і встановлення домашнього телефона та деяких інших для низки пільгових категорій. Визначати порядок, розмір та  виплачувати компенсацію, за текстом проєкту, будуть органи місцевого самоврядування.

Передбачається, що прийняття законопроєкту зрівняє доступ до пільг на проїзд та деяких інших пільг для осіб, що не користуються правом безкоштовного проїзду (і деякими іншими пільгами), та осіб, що користуються таким правом. Проте доступ до пільг на проїзд може бути нерівним у різних регіонах через фінансування їх  місцевими бюджетами та права органів місцевого самоврядування самостійно визначати порядок та розміри грошової компенсації, виходячи зі спроможності місцевих бюджетів. 

Додатково: законопроєкт не спрямований на комплексне підвищення добробуту ветеранів і обмежує доступ до наявного переліку пільг та соціальних гарантій. Громадська рада при Міністерстві у справах ветеранів України зазначає, що законопроєкт фактично надає дозвіл органам місцевого самоврядування визначати, чи потрібен безплатний проїзд ветеранам, та законно встановити нульову компенсацію.

Законопроєкт містить низку інших недоліків, з якими можна ознайомитися в розширеному висновку за посиланням

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити законопроєкт.

Надання статусу УБД медикам (№ 6153 від 08.10.2021)

Проєкт № 6153 передбачає надання статусу учасника бойових дій цивільним медичним працівникам, які брали безпосередню участь в АТО/ООС. Запропоновано надавати статус на підставі клопотання та документів, що підтверджують участь в АТО/ООС (копія наказу АТЦ при СБУ, наказу ГШ ЗСУ про залучення), або письмових свідчень (завірених нотаріально) не менш як 3 свідків-військовослужбовців, які вже отримали статус і спільно з медпрацівником брали участь в АТО/ООС.  Окрім того, проєкт поширює на медиків деякі положення, що стосуються соцзахисту ветеранів, наприклад заборони проведення земельних торгів під час передачі земельних ділянок таким особам, відсутність обов’язку сплати судового збору, право на призначення дострокової пенсії за віком, поширення державної підтримки будівництва доступного житла (програма 50 на 50) тощо.

Проєкт містить низку недоліків.

Докладніше в розширеному висновку за посиланням. 

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити законопроєкт.

Завантажити PDF