Внесено зміни до постанови № 884, яка регулює виплати сім’ям військових у разі полону, зникнення чи інтернування. Тепер військові можуть самі вказати, кому саме виплачуватиметься їхнє грошове забезпечення у таких випадках.
Для цього треба скласти особисте розпорядження (завірене командиром або нотаріусом), яке зберігається в особовій справі.
Гроші щомісяця отримуватиме та особа, яку зазначив військовий.
Сума виплат враховуватиме індексацію, вислугу років та поточний рівень забезпечення.
ʼУ разі відсутності особистого розпорядження на випадок полону або зникнення безвісти, грошове забезпечення військовослужбовця розподіляється таким чином:
-50% від загальної суми грошового забезпечення (після обов’язкових відрахувань) розподіляється рівними частками між:
1. дружиною (чоловіком);
2. законними представниками малолітніх або неповнолітніх дітей;
3. дітьми з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) або їхніми законними представниками;
4. батьками військовослужбовця (крім тих, хто отримує аліменти від військового, або тих, хто позбавлений батьківських прав — якщо ці права не були поновлені).
– Якщо немає ані особистого розпорядження, ані осіб із попереднього переліку, 20% грошового забезпечення (також після встановлених законом відрахувань) розподіляється рівними частками між:
Можна добровільно відмовитись від своєї частки на користь іншої особи, яка має право на виплати. Для цього подається нотаріально засвідчена заява.
Якщо відмова подається без вказання іншої особи, частка рівномірно розподіляється між іншими особами, які отримуюють виплати.
ВАЖЛИВО!!!Подання заяви про відмову від виплати грошового забезпечення від імені малолітніх, неповнолітніх дітей військовослужбовців, а також недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, які мають право на виплату грошового забезпечення, не допускається.
Рішення про виплату або відмову у виплаті грошового забезпечення у письмовій формі доводиться до відома заявника протягом 15 календарних днів з дня подання заяви про виплату з обов’язковим зазначенням підстави у разі відмови у такій виплаті.
Також внесено зміни до постанови КМУ від 14.05.2024 № 550 «Про затвердження Порядку та строків передачі військовослужбовцем оригіналу особистого розпорядження командиру військової частини, командиру/керівнику підрозділу органу (служби, військового формування) для зберігання в особовій справі».
Особисте розпорядження складається у письмовій формі, в довільному стилі, але з обов’язковими даними.
Що має бути в розпорядженні?
Дані про військового:
– військове звання
– ПІБ
– дата народження
– зареєстрована або задекларована адреса
– РНОКПП (код платника податків) або позначка про відмову
– дата і місце складання
Кому саме виплачувати кошти:
– ПІБ особи (осіб), які мають отримувати виплати
– дата народження
– адреса
– РНОКПП або відмітка про відмову
– номер телефону
– email
Вказати:
– яку частку грошового забезпечення отримає кожна особа
– ці виплати можуть стосуватись як випадку полону, так і одноразової допомоги у разі загибелі.
Розпорядження підписується та засвідчується командиром або нотаріусом і зберігається в особовій справі.
Військовослужбовець має право у будь-який час скасувати особисті розпорядження. Кожне нове особисте розпорядження скасовує дійсність попереднього, про що робиться запис в кожному новому особистому розпорядженні.