Юридична Сотня допомогла 41 024 захисникам України

Пам'ятки

Номер гарячої лінії:  0 800 308 100

Відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємствам та організаціям громадських організацій інвалідів надається державна допомога у вигляді пільг з оподаткування, поворотної та безповоротної фінансової допомоги. При цьому, фізичні особи – підприємці з інвалідністю такої підтримки позбавлені.

Однак, статтею 46 Конституції України передбачено право громадян на соціальний захист, що включає забезпечення їх у разі повної або часткової втрати працездатності. Це право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.

Таким чином, з метою сприяння соціальній адаптації осіб з інвалідністю, отриманою внаслідок участі в АТО, законопроектом пропонується надати таким особам право на одержання безповоротної одноразової фінансової допомоги на розвиток власної справи та право на державну допомогу у вигляді пільг з оподаткування.