110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

ЗАКОНОПРОЄКТ № 3780  від 02.07.2020 (основний)

Проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю.

 

Ініціатори законопроєкту: Шмигаль Денис Анатолійович Кабінет Міністрів України.

 

СУТЬ ЗАКОНОПРОЄКТУ: 

установлення порядку забезпечення осіб з інвалідністю житлом, що буде пристосованим до їхніх особливих потреб, шляхом обміну житла, займаного на умовах найму, або надання житла за умови передачі займаного житла, яке перебуває в приватній власності особи з інвалідністю, у власність територіальної громади.

 

ЗМІНИ, ЩО ПРОПОНУЮТЬСЯ:

  1. Особи з інвалідністю, які проживають у житлових приміщеннях, що не пристосовані до їхніх потреб, мають можливість стати на квартирний облік, навіть якщо вони не потребують поліпшення житлових умов.
  2. Доповнити Житловий кодекс Української РСР статтею 42-1, де буде встановлено механізм забезпечення осіб з інвалідністю пристосованим до їхніх потреб житлом. Заміна житла здійснюється шляхом обміну житла (жилого приміщення), займаного на умовах найму (крім приватного житлового фонду), або надання житла (жилого приміщення) за умови передачі займаного житла, яке перебуває в приватній власності особи з інвалідністю, у власність територіальної громади. Аналогічне положення додати до ст. 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».
  3. Порядок заміни житла затверджується Кабінетом Міністрів України.

 

ВИСНОВКИ ДО ЗАКОНОПРОЄКТУ

Позитив: установлення механізму забезпечення пристосованим у належний спосіб житлом, з можливістю безперешкодного до нього доступу, осіб з інвалідністю, що покращить їхню соціальну захищеність. Така процедура поширюватиметься і на осіб з інвалідністю внаслідок війни, що теоретично може бути швидким шляхом отримання належного житлового приміщення, на відміну від механізму, який установлений постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. № 719.