110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Висновок до проєкту Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України” № 3902 від 17.07.2020

Ініціатори законопроєкту: Лубінець Дмитро Валерійович, Умєров Рустем Енверович, Тарасенко Тарас Петрович, Горбенко Руслан Олександрович, Яковлєва Неллі Іллівна, Ткаченко Максим Миколайович, Касай Костянтин Іванович, Джемілєв Мустафа.

Суть законопроєкту: 

визначення механізму внесення відомостей про зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також вклеювання фотокартки по досягненню відповідного віку до документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус.

Зміни, що пропонуються:

  1. Пропонується внести зміни до Законів України, як-от: “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції”.
  2. Зменшено вік дитини (з 16 до 14 років) у контексті процедури реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації.
  3. Оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, вклеювання фотокартки по досягненню відповідного віку у паспорт громадянина України особам, які мають зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованій території, здійснює Державна міграційна служба України за місцем звернення такої особи.
  4. Внесення відомостей про зареєстроване місце проживання здійснюється на підставі документів, що підтверджують реєстрацію місця проживання, або відомостей, внесених до документів, які підлягають обміну.
  5. Встановлено механізм внесення відомостей про зареєстроване місце проживання  неповнолітнім особам.

Висновки до законопроєкту

Позитив: регламентація механізму, який може спростити доступ вказаних осіб до отримання паспортних послуг, а також до медичної допомоги,  реалізації права на освіту, отримання адміністративних, банківських послуг тощо.

Позиція Юридичної сотні: підтримати.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]