110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Проєкт Закону про внесення зміни до статті 20 Закону України “Про відпустки” щодо усунення дискримінації жінок, які є самозайнятими особами № 3831 від 13.07.2020

Ініціатори законопроєкту: Лубінець Дмитро Валерійович, Горбенко Руслан Олександрович, Яковлєва Неллі Іллівна, Тарасенко Тарас Петрович, Ткаченко Максим Миколайович, Чийгоз Ахтем Зейтуллайович .

Зміст: розширення соціальних та трудових гарантій для матерів, які займаються підприємницькою діяльністю до досягнення їхніми дітьми трирічного віку.

Зміни, що пропонуються: доповнити ст. 20 Закону України “Про відпустки” уточненням, що надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку батьку, бабі, діду чи іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною, також може здійснюватися на підставі документа, який підтверджує, що мати дитини зареєстрована як фізична особа-підприємець.

Позитив: можливість для матерів, які мають дітей до трьох років, реалізувати свій професійний потенціал, займаючись підприємницькою діяльністю. 

Негатив: особа може бути зареєстрованою як фізична особа-підприємець, але не проводити жодної підприємницької діяльності, що надає їй можливість займатись вихованням дитини. У такому разі відпадає потреба в оформленні відпустки для догляду за дитиною в інших членів сім’ї. Варто доопрацювати, вказавши, що така особа повинна бути не лише зареєстрована як ФОП, а й проводити відповідну діяльність.

Позиція Юридичної сотні: підтримати.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]