110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Висновок до проєкту Закону “Про внесення змін до статті 317 Цивільного процесуального кодексу України щодо зняття обмежень у виборі місцевого загального суду для звернення з заявою про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України № 3832 від 13.07.2020”

Ініціатори: народні депутати Лубінець Дмитро Валерійович, Касай Костянтин Іванович, Горбенко Руслан Олександрович, Яковлєва Неллі Іллівна, Тарасенко Тарас Петрович, Ткаченко Максим Миколайович, Чийгоз Ахтем Зейтуллайович.

Зміст: За чинним законодавством офіційне визнання і підтвердження державою фактів смерті осіб на тимчасово окупованій території України здійснюється в судовому порядку. Подати заяву про встановлення факту можна до суду “за місцем проживання”. На практиці це призводить до того, що цивільні справи таких осіб розглядаються місцевими загальними судами міста Києва, що визначаються Апеляційним судом міста Києва. Проєкт № 3832 від 13.07.2020 пропонує надати право звернутися в будь-який місцевий загальний суд, що спростить процедуру отримання відповідних документів. 

Зміни, що пропонуються: зміни вносяться до Цивільного процесуального кодексу України, зокрема формулювання “до суду за межами такої території України” замінено на “до будь-якого місцевого загального суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника”.

Позитив: спростить порядок визнання фактів народження та смерті для громадян з тимчасово окупованих територій. 

Позиція Юридичної сотні: підтримати.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]