[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Повна назва. Проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” щодо підвищення соціального захисту ветеранів праці, а також осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, та членів їхніх сімей
Номер і дата реєстрації: 6404 від 08.12.2021
Ініціатор: Тимошенко Юлія Володимирівна, Цимбалюк Михайло Михайлович (політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”)
Мета: підвищення соціального захисту ветеранів праці, а також осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, та членів їхніх сімей.
Зміст
Позитив. Проєкт пропонує виключити норму, яка визнана неконституційною в тексті іншого закону, у ч. 4 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» (рішення Конституційного Суду № 10-рп/2008 від 22.05.2008). Конституційний Суд України аргументував це тим, що законом про Держбюджет не можна вносити зміни до інших законів, зупиняти їхню дію чи скасовувати їх, оскільки з об’єктивних причин це створює протиріччя в законодавстві і, як наслідок, скасування та обмеження прав і свобод людини і громадянина. Отже, цей проєкт закону має на меті виключення неконституційної норми із Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні».
Проєкт частково розширює перелік пільг для ветеранів праці та осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.
Недоліки. Проєкт обґрунтовано потребує додаткових видатків із бюджету, але як джерело їх фінансування вказуються додаткові надходження внаслідок легалізації тіньового сектору економіки та неформальної зайнятості, а також недопущення укриття податків і зборів в офшорних зонах. Підвищення надходжень є можливими при вжитті необхідних заходів щодо недопущення укриття податків і зборів у тіньовому секторі економіки. Подібне обґрунтування джерела додаткових надходжень використовується в багатьох інших законопроєктах та не є гарантованим джерелом надходжень у 2022 році, тому фінансування пропонованих змін може не бути повноцінним.
Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]