110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Коротка назва для висновку. Обмін інформацією щодо транспортних засобів, якими можуть доукомплектовуватися ЗСУ

Повна назва проєкту: “Про внесення змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”

Номер і дата реєстрації: 5337 від 06.04.2021.

Ініціатори: Чернєв Єгор Володимирович, Аліксійчук Олександр Васильович, Безугла Мар’яна Володимирівна, Остапенко Анатолій Дмитрович, Мазурашу Георгій Георгійович, Костюх Анатолій Вячеславович.

Фракція: Слуга народу.

Мета проєкту: спрощення комунікації підприємств із військкоматами та сервісними центрами МВС у контексті обміну інформацією про транспортні засоби, які можуть доукомплектовувати ЗСУ в особливий період.

Основний зміст: проєкт пропонує покласти на МВС обов’язок забезпечення інформування військових комісаріатів про реєстрацію транспортних засобів, які перебувають у власності підприємств, установ та організацій і можуть доукомплектовувати ЗСУ та інші військові формування в особливий період. У разі підтримання проєкту вказані зміни наберуть чинності через 6 місяців.

Переваги: оптимізація процесу передання актуальної інформації щодо транспортних засобів, якими можуть доукомплектовуватися ЗСУ в особливий період.

Недоліки: законопроєкт не вирішує питання системно, є точковим.

Техніко-юридичні зауваження: у проєкті вживається термін “військові комісаріати”, хоча ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку” (р. № 3553) змінює назву військкоматів на “територіальні центри комплектування та соціальної підтримки”.

Довідкова інформація: наразі такі підприємства зобов’язані самостійно звертатися до військових комісаріатів з метою отримання відмітки про постановку або зняття ТЗ з військового обліку, а вже потім до органів, що здійснюють державну реєстрацію та облік відповідно до ЗУ “Про дорожній рух”, аби подати документи з цією відміткою.

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати.

 

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]