110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Іноземці, які захищали Україну в АТО/ООС втратили можливість отримати громадянство України

іноземнці прямокутник

13 липня 2021

ГО “Юридична сотня” закликає нардепів терміново розглянути законопроєкт №5630, який запровадить спрощену процедуру набуття громадянства для іноземців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України.

У попереднього Закону, який надавав можливість набуття спрощеного громадянства України закінчився строк дії, оскільки він був розрахований лише на шість місяців. За цей період не всім іноземцям вдалося зібрати, оформити документи та отримати громадянство України за спрощеною процедурою.

На нашу гарячу лінію звертаються іноземні громадяни, які знаходяться в зоні ООС та у яких закінчились посвідки проживання, їм блокують зарплатні картки.

Ми вважаємо, що однією з головних перешкод стала вимога припинити громадянство іноземної держави. Для багатьох іноземців, які брали участь в АТО/ООС, спроба припинення громадянства може закінчитися ув’язненням, оскільки процедура вимагає звернення до уповноважених органів іноземної держави.

З 13 до 16 липня відбудеться останнє засідання Верховної Ради України перед літніми канікулами. ГО “Юридична сотня” закликає включити до порядку денного законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про громадянство України” щодо спрощеного набуття громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України” №5630 від 07.06.2021, що дозволить розв’язати проблему іноземців, що захищали Україну в АТО/ООС.

Законопроєкт №5630 буде стосуватися іноземців, які проходять військову службу за контрактом в ЗСУ, громадян держави-агресора, які зазнали переслідувань, осіб, які мають визначні заслуги перед Україною, а також їх дітей. Для набуття громадянства України потрібно буде подати два документи: заяву на отримання громадянства та декларацію про відмову від наявного громадянства іноземної держави. Для осіб, які брали участь в АТО/ООС вимога про проживання на території України протягом п’яти років відсутня.

Довідка: Відповідно до даних дослідницького центру The Soufan Center станом на 2019 рік у війні на боці України взяло участь близько 4000 іноземців. Найбільше – з Росії та Білорусі – держав, де такі особи піддаються переслідуванню. Багато з них прагнуть стати громадянами України.

You may also like